Do tygří klece se v pátek vydá Litvínov. Až v půl sedmé večer začne v Liberci utkání 39. kola Tipsport extraligy, ve kterém Benzina potřetí v této sezóně změří síly s Bílými Tygry.

Pod Ještědem bude Litvínov usilovat o první výhru ve vzájemném zápase v tomto ročníku. V Liberci v říjnu prohrávala Benzina 0:2, ale vybojovala nakonec bod za remízu 2:2. V prodloužení byl šťastnější soupeř (2:3p).
Odveta v Litvínově přinesla jedinou branku z hole libereckého Vantucha (0:1).

Hostům patří nyní lichotivá třetí příčka v tabulce s 65 body.
Útočníku Petru Nedvědovi PAK díky třiceti asistencím (9 + 30) čtvrté místo v kanadském bodování celé soutěže.

V neděli Litvínov nastoupí ve 39. kole doma proti houževnatým bojovníkům z Kladna. Své účinkování ve 3. čtvrtině soutěže však černožlutý tým uzavře až v úterý 25. ledna dohrávaným zápasem 35. kola na Spartě. Už je na něj vyprodáno pět autobusů.

Po 19-ti a 18 bodech v prvních dvou částech maratónu základní části TELH má nyní Litvínov ve třetím dějství na kontě 14 bodů a tři zápasy k dobru.
Náskok na Plzeň zůstal po minulém kole stejný díky nečekané výhře Západočechů v Brně. Litvínov bude hrát s Plzní ještě jednou a to doma.
Náskok na Spartu se zvýšil z devíti na 12 bodů po porážce Pražanů v Liberci. Litvínov bude hrát se Spartou ještě dvakrát a vždy v hlavním městě (25. 1. a 4. 2.).

Útočník HC BENZINA Litvínov Jan Bojer se brankou podílel na remíze Litoměřic ve středečním utkání první ligy v Benátkách nad Jizerou.
Mužstvo dnes trénovalo včetně brankáře Petra Fraňka a obránce Radima Skuhrovce, chybí stále Martin Ručinský (zranění) a Michal Trávníček (nemoc). V Liberci možná bude připraven do hry i ze zámoří se vracející útočník Juraj Majdan.