Budou to zápasy doma s Vítkovicemi a v neděli v Karlových Varech.

Jsou to utkání v podstatě se sousedy v tabulce. Ostravský tým nasbíral k dnešnímu dni o dva body víc než žlutočerní, Západočeši pak o tři méně.

Vítkovická Ridera
v sezóně ztratila dobře rozehraný zápas s Chomutovem (vedla 2:0, nakonec prohrála 2:3). Naposledy v úterý naopak špatně se vyvíjející utkání obrátila.

Soupeřem byla právě karlovarská Energie. Vedla v Ostravar aréně 2:0, Petrovi svěřenci nakonec ale zachránili dva body po vítězství v samostatných nájezdech.

Nejcennější výsledek Vítkovic v tomto ročníku? Určitě dvoubodová výhra s čistým kontem brankáře Bartošáka na ledě brněnské Komety v pátém kole (1:0sn).

Trenér Jakub Petr u týmu působil jako asistent kouče Ladislava Svozila a po jeho přechodu na post sportovního manažera tým letos převzal. Je zároveň generálním manažerem.
Jako trenérský konzultant mu pomáhá i velezkušený ex-reprezentační kouč Vladimír Vůjtek.

Jedničkou v brance je 23-letý Patrik Bartošák, nechyběl zatím ve hře ani minutu.
Útočník Ondřej Roman je spolu s chomutovským Poletínem nejlepším střelcem soutěže s pěti góly. Daří se mu i v samostatných nájezdech.

Jak vypadají vzájemné zápasy pod Krušnými horami z dlouhodobého pohledu?
Poslední dvě sezóny Litvínov doma s Vítkovicemi neprohrál. V mistrovském ročníku zvítězil 3:2 a 5:1. V minulé sezóně v základní části vyhrál 3:1 a 2:1 v prodloužení. V play out pak 2:1 v prodloužení.

V boji o vyhnutí se baráži Verva zvítězila i ve Vítkovicích, ale to již měli domácí zajištěnou záchranu, zatímco Litvínov o ni musel následně bojovat v baráži.

Teď je úkol žlutočerných jasný - zapomenout na úterní výprask a zlepšit se všech činnostech!
Do sestavy už by se po nemoci mohl vrátit Michal Trávníček.
------------------------------------------------------------------------------------------
V neděli zamíří HCVL k prvnímu říjnovému zápasu, odehraje podkrušnohorské derby v Karlových Varech (15:30).