Zatímco Spartu zdolal HCVL v soutěži i potřetí, proti Třinci se naopak bude snažit o premiérové vítězství od toho nejslavnějšího v litvínovské historii, 2:0 dne 23. dubna 2015 ve Werk aréně.

Dva brankáři, jednoho obránce a pět útočníků. Celkem osm hráčů s místem narození či národností SVK uvádí oficiální třinecká soupiska. Navrch v klubu působí Polák Chmielewski.

Jen forvardů vzhledem k dlouho nepříliš povedené sezóně zasáhlo v probíhajícím ročníku Tipsport extraligy do hry v třineckém dresu už sedmadvacet. Tedy jakoby devět útoků.

Sestavu, ze které se během sezóny poroučeli Klepiš, Orsava i v minulém ročníku věhlasný kanonýr Hrňa, doplnili Roth, Hossa, Kopecký, Sýkora, Tybor a znovu i Žejdl.
Šest utkání má na kontě také Radek Meidl, jehož přítelkyní je tenistka Petra Kvitová. Ke 14 zápasům nastoupil ve druholigovém Frýdku-Místku.

K Třinci se váže minulost několika litvínovských hráčů.
Odchovanec Slezanů, útočník Rostislav Martynek, odehrál v červených barvách osm sezón. další odchovanec. Obránce Filip Pavlík tři utkání v ročníku 2012/13. Zadák Tomáš Frolo zde nastupoval v letech 2005 až 2007.
Hlavně pro první dva tak bylo jarní finále (a jeho výsledek) zvlášť zajímavé.

Třinec naposledy pětkrát prohrával s Hradcem, aby nakonec těsně před koncem vyválčil remízu 6:6 a vyhrál po nájezdech.
V posledních pěti zápasech prohrál tým jen s Libercem, léčba (novým koučem) Dopitou zabírá. Před ním mužstvo vedli Kalous (do debaklu 0:7 s Vítkovicemi) a Mucha (do porážky 0:2 s Vary).

Oba vzájemné zápasy na podzim vyhrál Třinec, v Litvínově 4:1, doma 4:2. Do Litvínova přijel tým ve čtvrtek v půl sedmé večer a v pátek dopoledne by měl od 10 hodin na Zimním stadiónu Ivana Hlinky po mužstvu Vervy absolvovat rozbruslení.

HCVL potřebuje body jako sůl. Musí znovu začít střílet branky - kdo v pátek ukončí zatím 61 minut dlouhé litvínovské čekání na gól?
Nebudou to určitě Viktor Hübl (situace po operaci se ale vyvíjí příznivě a mimo led hráč již začíná trénovat) a Peter Jánský, jejichž zranění byla dlouhodobější a tým s nimi zatím nemůže počítat. Na ledě už byl Šrámek, nemoc trápí kouče Radima Rulíka.

V neděli je na programu PKH derby v Chomutově.