Derby, které jsme už od 90. let minulého století (po postupu tehdejší Becherovky do nejvyšší soutěže) začali označovat přídomkem se jménem severozápadních českých hor, má už tedy poměrně dlouhou tradici. A vždycky bylo v centru zájmu fandů obou klubů.

To nadcházející v rámci 5. kola baráže bude odvetou za duel 27. března. Do turnaje o záchranu v něm vítězně vstoupil Litvínov po výhře nad Energií Karlovy Vary 3:1.

Vary od té doby otočily zápas s Jihlavou ze stavu 0:2 na výhru 3:2 v prodloužení a pak získaly tři body z dvojboje s Kladnem. Je to nejlepší tým letošní WSM ligy, vyhrál základní část a suverénně zvládl čtvrtfinále se Vsetínem i semifinále se Slavií Praha.

V tabulce baráže nyní Energii patří třetí příčka, přičemž na postup do extraligy ztrácí jediný bod – právě na Vervu…
Ano, v pátek večer půjde v KV aréně o klasický „šestibodový“ duel.

Podíváme-li se do nejbližší historie, Litvínov ve Varech v jejich poslední extraligové sezóně (2016/17) oba zápasy vyhrál, 3:1 a 3:2.
Podkrušnohorské celky se potkaly také v baráži 2016, kde byl vždy stoprocentně úspěšný domácí tým. Dokonce i stejnými výsledky (5:3 a 3:2).

Obránce Marek Baránek má ještě poměrně čerstvé zkušenosti z Karlových Varů, odehrál zde v minulých dvou sezónách 53 zápasů.
Opačnou a kratší zkušenost má kapitán Varů Václav Skuhravý.

Žlutí v minulých dnech v soubojích s Jihlavou (1:4 a 2:4) ztratili v tabulce bodový polštář a nyní budou hájit svou pozici v tabulce v přímém souboji.
V tabulce pravdy je nyní Verva na nule. Není to důvod k radosti, ale ani k panice.

Autobusy Ropáků on Tour jsou znovu vyprodané. Doženou fanoušci tým za důležitým vítězstvím?
-----------------------------------------------------------
V neděli budou soupeřem Vervy kladenští Rytíři. Do Litvínova tak po čase znovu přijede Jaromír Jágr. Stále v roli muže na střídačce?

Upozornění: standardní čas zápasu je od 15:30 hodin. Pokud by zápas přímo vysílala ČT (je to možné a může se o tom rozhodnout až v pátek večer) je možný časový posun začátku utkání. Sledujte proto náš web a sociální sítě.
S ohledem na danou skutečnost je také možné, že online prodej vstupenek bude v tomto případě možné zahájit ne jako obvykle 2 dny před zápasem (tj. v pátek), ale až v sobotu 7. dubna.