Právě takovým je Škoda Plzeň, aktuálně jedenáctá, pouhý bod za desátým Zlínem. Nejbližší litvínovský protivník v Tipsport extralize.

V poslední době si Škoda zkomplikovala situaci porážkou právě ve Zlíně (1:3) a doma s Olomoucí (1:2sn), ale na přelomu roku dvakrát zabrala venku. Zvítězila v Boleslavi (4:2) a pak dokonce ukončila sérii devíti utkání s bodovým ziskem Vítkovic (4:2).

Kdo by netoužil potvrdit takové výsledky doma a vrátit se na pozici, zaručující po 52. kole postup do vyřazovací části?

Škoda si letos zahrála Ligu mistrů. Postoupila ze skupiny s norským Stavangerem a slovenskou Nitrou, aby ji v prvním kole play off zastavilo žlutočerné Lugano. Po porážce 1:4 ve Švýcarsku přišlo na odvetu v Plzni jen něco málo přes dva tisíce diváků, kteří viděli remízu 3:3.

Kanadskému bodování klubu suverénně kraluje Dominik Kubalík s 29 body (18 + 11), nasbíral jich stejně jako Viktor Hübl (14 + 15). Při obou posledních plzeňských výhrách stál v brance gólman Machovský, s 29 odchytanými zápasy jasná jednička mužstva.

Plány indiánů na posun v extraligovém pořadí se navzdory marodce pokusí překazit Verva, která nový rok také zahájila vítězně. Při vítězství nad západočeským rivalem Plzně ve Varech (3:2) jí asi fandila i většina příznivců modrobílých.

Už v tomto extraligovém bloku, který do únorové přestávky čítá ještě deset zápasů, si může Litvínov zajistit postup do play off. Pokud tým v dalších čtyřech utkáních získá alespoň šest bodů, dosáhne i ve třetí čtvrtině základní části dvacetibodové hranice.

Oba páteční soupeře dělí nyní v tabulce nejen sedm míst, ale také 21 bodů. Mohou za to mimo jiné výsledky dvou dosavadních vzájemných zápasů. V Plzni 7. října vyhrál HCVL 4:3, v odvetě 20. listopadu 2:0.

Bude mít autor dvou branek ve Varech Martin Hanzl k dispozici v Plzni vedle sebe svého bratra Robina, který nedohrál poslední zápas?
Dostane v brance znovu šanci Michael Petrásek, který se podepsal pod vítězství nad Energií, nebo se uzdraví a do branky vrátí Jaro Janus?
Zaútočí Viktor Hübl a František Lukeš na hranici třiceti kanadských bodů?
Uspěje Litvínov v novém roce i podruhé na západě Čech?

Dozvíte se v pátek vpodvečer!
-----------------------------------------------------------------------------------------
V neděli přivítá Verva doma v zimním odpoledním čase (15:30) pražskou Spartu.