Hradecký tým s řadou hráčů loňských Českých Budějovic je zatím štikou soutěže. Doma se navíc zatím představil jen jednou a vyhrál.
Po porážce na Spartě zdolal ve druhém kole doma Třinec. Pak musel třikrát ven, ale vrátil se obtěžkán sedmi body.
Vyhrál ve Varech (3:0), získal bod s lídrem tabulky Slavií (2:1p) a všechny tři na Kladně (2:1).

Brankář Pavel Kantor ještě nikoho jiného do klece nepustil.
O kanadské body už se rozdělilo patnáct hráčů. Nikdo výrazně nevynikl, po třech bodech zaznamenali Šimánek a Tvrdík.

Extraligový hokej se v Hradci hraje poprvé po 19 letech. To bylo v roce 1993 slávy: do prvního ročníku samostatné nejvyšší české soutěže postoupily najednou oba Hradce, Jindřichův a Králové. Oba následně sestoupily. Východní Čechy si nicméně v ročníku 1993/94 užily regionální derby s Pardubicemi.

Dvakrát do Hradce zavítal i Litvínov. Vyhrál zde přesvědčivě 5:2 a 5:1.
Doma to bylo horší: remíza 3:3 a prohra 3:5.

18. ledna 1994, kdy hráli černožlutí v Hradci naposledy, byl již v jejich kádru Petr Franěk (dělal náhradníka Zdeňku Orctovi). Centrem prvního útoku byl současný generální manažer Robert Kysela. Z tehdejší litvínovské sestavy jsou stále aktivními hokejisty kromě Orcta i Jan Alinč (Ústí nad Labem) a Tomáš Vlasák (Plzeň).

Jedná se nyní spíš o Hradec nebo o (přestěhované) České Budějovice? Formálně je to vyřešno názvem klubu Mountfield HK, Verva se v pátek každopádně vydá k zápasu do Hradce Králové.
Celý východočeský kraj se těší na neděli 29. září, kdy se bude hrát zmiňované derby v Pardubicích. Oba kluby na něj dokonce ve středu svolaly samostatnou tiskovou konferenci.

Hradecký zimák je důvěrně známý trenéru Vladimíru Jeřábkovi. Zdejší Lvy vedl v první lize v sezónách 2002 až 2004, a dále v ročníku 2005-6 a 2006-7. Jeho a Rosolův tým je zdravotně prakticky v pořádku, sestava by měla zůstat stejná, až na to, že v obraně dostane opět příležitost Pavlík.
Naopak asistent kouče Mountfieldu Jiří Kučera dobře zná většinu litvínovského kádru ze svého působení pod Krušnými horami.

V prodeji je nový plakát mužstva HC VERVA.
------------------------------------------------------------------------------------------
Oceláři Třinec mají v Litvínově vyblokované už nedělní dopolední rozbruslení.

Tým má letos na soupisce hned několik slovenských brankářů: k osvědčenému Peteru Hamerlíkovi přibyli ještě Branislav Konrád a Adam Trenčan.
Všechny duely však zatím odchytal ten čtvrtý, Šimon Hrubec.

V minulé sezóně Verva získala s Oceláři pět bodů, ztratila sedm.
Start se letos Slezanům nepovedl, po dvou kolech byli jako jediní na nule. Ale pak se chytli a třikrát v řadě bodovali.

Třinec je s 30 tisíci obyvateli velikostí nejbližší Litvínovu z extraligových měst a zároveň nejvzdálenější.
Generálními partnery klubu jsou Třinecké železárny - Moravia Steel.