Navíc Litvínov odehrál ve středu trochu jiný zápas, než ty předchozí domácí, kdy často zlomil na svou stranu utkání, které bylo minimálně zcela vyrovnané.

Nyní v první třetině vedl 1:0, pak soupeře zmáčkl, úvodní dvacetiminutovku vyhrál na střely 19:4 (!), ale druhý gól nepřidal. A ve druhé třetině přišel nečekaný zvrat. Zdálo se, že přízeň štěstí se po dlouhé době otočila.

Ale tým trpělivě dál pracoval. Do pauzy srovnal (už druhým nejproduktivnějším obráncem soutěže) Sørvikem a v závěru si počkal na chybu soupeře. Přišla v podobě Látalova vyloučení pět minut před koncem. Martin Hanzl přesilovku využil.

Na nedávných reprezentantech bylo znát sebevědomí z utkání na mezinárodním fóru. Sørvik a Pavelka připravili vítězný gól, norský zadák předtím sám vstřelil vyrovnávací. Vidět byli členové národního týmu z Karjaly i na druhé straně, zejména Hyka, ale bodově se neprosadili.

Ke třetí výhře žlutočerného týmu v řadě pomohl brankář Jaroslav Hübl. První zápasové testy v Mostě absolvoval Michael Petrásek, odpočíval Jaroslav Janus.

Potvrdilo se, že tým se může spolehnout na více formací. I když se tentokrát gólově neprosadila ta první, góly obstaraly jiné. Martin Hanzl v počtu branek předstihl svého staršího bratra.

V pátek se Verva vydá do Hradce Králové (18:00).
Tamní Mountfield, namlsaný středeční výhrou v derby na ledě Pardubic před více než deseti tisíci diváky, bude chtít odčinit dvě předchozí porážky s Litvínovem (2:3sn a 2:3p). HCVL ale z posledních pěti duelů venku prohrál jen jeden, ve Zlíně.

Půjde o utkání čtvrtého se třetím. I když mají Východočeši o dva odehrané zápasy víc, v pátek se před Vervu dostat nemohou - ztrácejí čtyři body.

S většinou týmů nehrála Verva ještě ani dvakrát, s Hradcem si v pátek zahraje už potřetí. Poprvé ve vzájemných duelech zajíždí ven, na led Fortuna arény s kapacitou 6890 diváků.

V září vyhrál Litvínov doma 3:2 po samostatných nájezdech (rozhodl Robin Hanzl), v říjnu 3:2 v prodloužení (rozhodl Lukeš).
Tohle utkání bylo přeloženo z prosince, kdy si Mountfield zahraje na prestižním turnaji v Davosu.

Jak dopadne listopadové měření sil ve východních Čechách?

Svěřence trenérů Václava Sýkory, Pavla Hynka a Tomáše Martince (první dva vedli v minulosti i Litvínov, třetí za něj hrál) čekal po přestávce ostrý start v podobě zápasu v Pardubicích. Zvládl ho (4:3).

Letos existuje téměř poloviční šance, že zápas Hradce skončí 3:2. Hradečtí v soutěži už pětkrát prohráli výsledkem 2:3, ať již v normální hrací době či po ní. A protože už třikrát poměrem 3:2 obdobně také vyhráli, je to z dvaceti odehraných duelů slušné procento.
Navíc žlutočerní hráli letos 3:2 či 2:3 šestkrát z devatenácti případů.
--------------------------------------------------------------------------------------------
V neděli přijede pod Krušné hory zářící brněnská Kometa
Nezapomeňte na dvě věci. Zápas začíná o dvě hodiny později oproti původnímu rozpisu, vzhledem k přenosu ČT místo v 15:30 v 17:30. A že hokeji naživo se nic nevyrovná! Tým si proti atraktivnímu a silnému soupeři zaslouží plné hlediště a hlasitou podporu!