Dva členové realizačního týmu hradeckého klubu působili v minulosti v Litvínově. Asistent hlavního trenéra Draisaitla Tomáš Martinec v Litvínově hrál několik na počátku nového tisíciletí, kondiční kouč Marián Voda minulou sezónu. Kouč Jiří Kučera už v Hradci není.

Mountfield HK začal nový ročník soutěže domácí porážkou s Vítkovicemi, ale ze zápasu bral aspoň bod (3:4sn). První výhru zaznamenal dva dny nato v Olomouci, kde brankář Kacetl udržel čisté konto (2:0).
V tabulce je tak na tom nyní Hradec o jeden bod a jednu příčku lépe než Verva. Skóre přitom mají oba kluby stejné.

Ze sestoupivší Slavie ulovili Východočeši v létě velkou rybu, útočníka Jaroslava Bednáře. A také neméně zkušeného gólmana Svobodu. Ze Zlína pak přišel forvard Bedřich Köhler.

Ze současného kádru MHK hrál v Litvínově obránce Karel Pilař. V hradeckém kádru je i Kanaďan Adam Courchaine, několik Slováků a robvěž Brian Ihnačák, u jehož jména je v soupisce italská vlaječka.

V minulém ročníku se ve vzájemných zápasech Verva radovala třikrát. Výsledky byly z jejího pohledu: 2:1, 4:1, 1:2 a 5:2.

V neděli přivítá Litvínov doma brněnskou Kometu, která se v pátek bude doma snažit splnit roli favorita proti Karlovým Varům.

V úterý se pak žlutočerný tým vydá do někdejší metropole Rakouska - Uherska Vídně, kde proti tamním Vienna Capitals večer (19:15) rozehraje první kolo Champions Hockey League.

Mužstvo se na náročný program připravuje od úterka a vážné zdravotní problémy v něm nejsou.