2:0 v Plzni a 2:0 doma s Hradcem Králové. Takhle měli Vítkovičtí rozehrané poslední extraligové zápasy, přesto oba nakonec ztratili.

Na západě Čech sahali po skalpu favorita, vedli o dva góly ještě na začátku poslední třetiny. Podlehli 3:4 po nájezdech.
V úterý v Ostravě Hradec skóre obrátil až na konečných 6:3.

Přesto se Vítkovice drží na lichotivém pátém místě tabulky se čtyřbodovým náskokem na první „šestku“ a dokonce sedmibodovým na „desítku“. Byť je potřeba podotknout, že několik celků za nimi má odehrán o zápas méně.

Jen dva týmy mají lepší útok (více nastřílených gólů), obrana svěřenců Jakuba Petra (pomáhají mu Pavel Trnka i Vladimír Vůjtek starší) je v soutěži průměrná.

Obránce Marek Baránek začal v pondělí trénovat po krátké nemoci. Co k soupeři?
„Je to nepříjemný protivník z Moravy. Určitě přijede dobře bránit, v posledních utkáních si i díky tomu odvážel zvenku body. Dá se očekávat, že stejně se bude prezentovat i u nás. My musíme hrát tak jako v našich předchozích úspěšných utkáních.“

Vítkovice hrály naposledy v sestavě: Bartošák – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška – Květoň, Roman, Stránský – Olesz, Lev, Szturc – Kucsera, Kolouch, Zdráhal – Kurovský, Jáchym, Tomi – Hudeček.

Na různých střídačkách by se znovu měli proti sobě postavit vítkovický útočník Šimon Stránský a jeho otec Darek Stránský. Jako v zápase první čtvrtiny, který Litvínov venku prohrál 3:7.

Verva klesla po úterní porážce v Pardubicích na předposlední místo. Na devátou příčku ji ale schází pouhé dva body.

Zajímavá akce při zápase pro vás: zde
-------------------------------------------------------------
V neděli žlutočerný tým zamíří na led Komety Brno (17:00). A další týden do Plzně a Liberce.