V pátek se na Hlinkově stadiónu bude hrát podkrušnohorské extraligové derby mezi Vervou Litvínov a Energií Karlovy Vary, už s pořadovým číslem 99.

Ať Verva s Energií nebo předtím Chemopetrol s Becherovkou - vždycky šlo o zápasy bojovné a vyhecované. Jak na ledě, tak mezi fanoušky.

Nejvíc dvakrát ve čtvrtfinále play off v minulém desetiletí. I díky nim (4:0 a 4:1 na zápasy pro KV) je nyní západočeský klub ve vzájemné bilanci o sedm výher úspěšnější.

Loni se oba celky utkaly o body hned desetkrát. Ve čtyřech zápasech základní části a ve čtyřech zápasech baráže si body rozdělily rovnoměrně. Mezitím v play out dvakrát vyhrál Litvínov a získal pět ze šesti bodů.

Na první letošní podzimní duel 2. října v Karlových Varech rád vzpomíná norský obránce Vervy Daniel Sørvik. Na výhře svého týmu 3:1 se podílel gólem a dvěma přihrávkami.

Energie nemohla dát čtyři zápasy za sebou v extralize gól a pak ještě utrpěla debakl v Brně 2:8. Přikovalo ji to k poslední příčce, ale následně zdolala doma Vítkovice 5:4 a naposledy přivezla v úterý všechny tři body i z Mladé Boleslavi po vítězství 4:1. To je vzpruha! I v pátek by tak ráda potvrdila své herní oživení.

Pamětníkem mistrovského titulu klubu z lázeňského města před pár lety je zkušený forvard Václav Skuhravý.

Litvínov po pěti vítězstvích v řadě prohrál v úterý 1:4 ve Vítkovicích. Jednou to přijít muselo, ale druhou sérii – domácích výher – by tým v pátek rád prodloužil. Bude usilovat už o desátou výhru na svém ledě!

V Ostravě se trefil jen František Lukeš. S osmi góly a čtrnácti přihrávkami mu patří čtvrtá příčka v tabulce extraligové produktivity.

Vzhledem k přímému přenosu České televize začíná páteční zápas už v 17:20 hodin.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
V neděli pak od 15:30 hodin hostí žlutočerní lepšící se Škodu Plzeň.
Lístky můžete koupit nas oba zápasy zároveň.