Na úvod otázka: patří mimo „desítku“ pořadí tým, který porazí nedávnou štiku soutěže Vítkovice 5:0 a vyhraje v nejbouřlivějším českém (vlastně moravském) prostředí v Brně 3:1?

To jsou poslední výsledky Olomouce, aktuálně až dvanáctého týmu tabulky. K postupu na desátou příčku ztrácí pět bodů, má ale dvě utkání k dobru.

Odpověď každopádně dá až posledních třináct kol. V případě Kohoutů to bude patnáct zápasů. Urvou-li z možných 45 bodů podstatnou část, zahrají si play off. V opačném případě je čeká play out.

Olomouc je šesté největší město v Česku se 100 tisíci obyvateli. Fotbalový klub se momentálně pohybuje jen ve druhé nejvyšší soutěži, hokej je tak aktuálním sportem číslo jedna.

Litvínov ve vzájemné letošní bilanci vede nad Olomoucí 5:4 na body (výsledky: 3:1, 3:2sn, 1:7).
Právě Hanáci mu – spolu s Kometou – uštědřili nejtěžší porážku v sezóně. Když fanoušci „Mory“ vyblázní svůj tým, ten (i oni) neví, kdy přestat… Jako 4. prosince minulého roku.

Poslední sezóny jsou v Olomouci spojeny se jménem trenéra Zdeňka Venery, který mužstvo loni na jaře vytáhl až na páté místo v základní části a k zisku 85 bodům. Ve čtvrtfinále jej s týmem vyřadila Plzeň.

Titul se na Hané usídlil jednou stejně jako v Litvínově, a to před 23 lety.

V týmu Vervy už se od úterka připravoval s týmem Robin Hanzl a je možné, že se po čtyřech utkáních vrátí do hry. Stále je o co hrát - o definitivu play off, pak o "šestku", "čtyřku"... A hlavně, o výsledky, o body! O vítězství a o radost, na ledě i v hledišti...
--------------------------------------------------------------------------------------
V neděli dopoledne vyrazí Verva k televiznímu utkání do Zlína (17:20).