Pak by se tým trenérů Rulíka a Šlégra vrátil výrazněji do hry o vyhnutí se baráži. Chce to pro žlutočerné maličkost - znovu vyhrát, nejlépe konečně za tři body.

Litvínovu se to v posledních deseti zápasech povedlo jen jednou, 28. února porazil doma právě Karlovy Vary 3:1. Pokud by takto vyhrál v neděli, mohl by doufat. Když Pardubice nezískají v Ostravě víc než bod, dostala by se jim Verva po 3. kole play out na dostřel.
V dalších kolech má navíc Litvínov za soupeře doma Vary a hned potom i Pardubice.

Energie začala v pátek proti Pardubicím hrůzostrašně, už po dvaceti vteřinách prohrávala a v první části nakonec padla 0:3. Ale další průběh už byl jiný: ex-litvínovskému obránci Marku Baránkovi dokonce v poslední desetiminutovce za stavu 2:3 chyběly k vyrovnání centimetry... Trefil však jen tyč a tak Dynamo výhrou 3:2 v základní hrací době navýšilo svůj náskok na záchranu na čtyři body. Fakticky vzhledem k lepší vzájemné bilanci s Vervou na pět.

"Nehráli jsme dobře, takže z tohoto pohledu jsou pro nás dva body dobré. Ale celkově je to pro nás ztráta, měli jsme vyhrát za tři body," hodnotil pátý zápas v sezóně s Vítkovicemi útočník Rostislav Martynek, autor vítězné branky v prodloužení. Těžko zatím říct, jakou bude mít 25. března večer cenu.

Poslední utkání pod Krušnými horami přineslo HCVL tak trochu "smích skrz slzy". Ale zbývají ještě čtyři kola a i hokejoví zajíci se počítají až po honu.
Karlovy Vary mají už nyní jistotu baráže. Vítkovice, vzhledem k horší vzájemné bilanci s Litvínovem, ještě nemají jistotu záchrany. Hraje se o tucet bodů a právě takový je nyní vítkovický náskok. V neděli tedy budou chtít ostravští hráči udělat poslední krok.

"Že teď budeme dvakrát s Pardubicemi vlastně hrát za Litvínov? Takhle to neberu. I kdybychom už byli zachránění, a my ještě nejsme, hráči hrají o svojí budoucnost a tak podobně," uvedl v neděli večer v Litvínově asistent kouče Vítkovic Jakub Petr.

Stát se ještě může cokoli a pro Litvínov platí: dokud má šanci vyhnout se baráži, měl by se o ni pořádně poprat.
Dokáže to ve Varech?
I tam jede mužstvo povzbudit autobus fanoušků, vypravený Ropáky on Tour.