Utkání se hraje poprvé v nedělní zimní čas HCVL, tedy od 15:30 hodin.

Po třech porážkách přišla výhra ve Zlíně, ale pak zase tři neúspěchy – takový byl start Plzně do tohoto ročníku Tipsport extraligy.
Pád na dno tabulky vyústil až v konec trenéra Michala Straky 16. října. Stalo se po porážce se Spartou doma 0:5.

Na kormidelnický post následně sestoupili z klubových kanceláří generální manažer a jednatel klubu Martin Straka a sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Tým pod bývalými vynikajícími útočníky a reprezentanty dvakrát prohrál, ale pak se zvednul a začal pravidelně bodovat. A stíhat vytouženou první „desítku“ tabulky. Po třech vítězstvích se do ní probojoval. V pátek podlehl Vítkovicím 3:5, poslední gól dostal při power play.

Litvínov v pátek dokázal udržet sérii domácích výher, i když měl namále, ještě dvacet vteřin před koncem prohrával! K porážce byl nejblíže ze všech deseti zápasů, ale zase to dokázal...

Rýglův skok v nouzi nejvyšší proti puku posunul branku. Při trestném střílení za zdržování hry/posunutí branky ukázal klid Robin Hanzl. "Mohli jsme jet vlastně všichni tři, protože jsme byli na ledě, jak já, tak Viktor Hübl, tak Franta Lukeš. Jsem rád, že mi to zase vyšlo," usmíval se po utkání šťastný střelec.

Týmu se nedařily přesilovky, tu jubilejní desátou ale v prodloužení proměnil. Karel Kubát minule doma protrhl svou střeleckou smůlu v sezóně a hned se trefil znovu.

Verva poosmé získala druhý bod po remíze, z toho pošesté v prodloužení! Zůstává v tomto kritériu stoprocentní.
Nová varianta hry tři na tři týmu maximálně sedí.

Ze sedmnácti dosavadních výher mužstva bylo deset o jediný gól. Schopnost vyhrávat vyrovnané nebo nepříznivě se vyvíjející utkání je obdivuhodná.

V Plzni Litvínov 7. října vyhrál brankou Jakuba Černého 4:3. Z loňska si fanoušci pamatují dvě vítězné bitky Michala Trávníčka se zámořskými indiány v jediném zápase. Přemoženým byl i Ryan Hollweg, který je nyní Škodou dlouhodobě uváděn jako zraněný.

Bude to v neděli další tuhá bitva se Západočechy. A pro Vervu o jedenácté domácí žlutočerné vítězství za sebou!