Tomáš Pöpperle si nepřipsal „nulu“ v nedělním posledním domácím zápase Sparty s Kometou Brno, i když v něm Pražané gól nedostali (4:0).

Ve 42. minutě za stavu 2:0 bodl protihráče v brankovišti koncem hole a musel do kabin. Následně dostal od disciplinárky třízápasový trest, bude tedy chybět po úterní dohrávce a pátečním kole i v neděli proti Vervě. Od klubu navrch dostal pokutu za oslabení týmu.

Litvínov obral Pražany na domácím ledě o všech šest bodů (5:1 a 3:2). A to se ve druhém zápase 8. ledna potýkal se značnou marodkou.

První duel přinesl v první třetině strhující vystoupení Vervy (4:1). Zazářil mladík Stříbrný dvěma góly, celkem u třech branek byl Lukeš (1+2).
Pöpperleho vystřídal po první třetině Novotný a je pravděpodobné, že nastoupí i v neděli. Uvidíme, kdo bude dvojka. V pátek to byl teprve 17-letý (!) junior Adam Wolf.
Další talentovaný mladík Škarek, který naskočil letos v dresu Sparty do čtyř zápasů, by se měl v neděli chystat v Jihlavě na vstup do play off WSM ligy.

Ještě nám ve výčtu schází třetí duel Sparty a Vervy. V hlavním městě se týmu trenéra Kalouse odveta zdařila, vyhrál (3:0).

V pátek Sparta v Boleslavi zvládla dramatický závěr a po brance při soupeřově power play zvítězila nakonec 4:2. Tím si před Vervou udržela pětibodový náskok.
Pražané končí základní část v úterý ve Varech a v pátek doma s Plzní.

Litvínov v pátek mohl slavit. Po reprezentační přestávce počtvrté v řadě vyhrál, Janus popáté v sezóně udržel čisté konto (proti Plzni podruhé). A protože Chomutov ve Zlíně dva body ztratil, už nic HCVL nepřipraví o čtvrtfinále! Tři kola před koncem základní části, to je skvělý výsledek.
Osmibodový náskok na Brno a Chomutov je vzhledem ke vzájemnému zápasu Komety a Pirátů v 51. kole dostatečný.

Střeleckou formu potvrdil Jakub Černý, trefil se počtvrté za sebou. Na druhé straně zlikvidoval Janus osm ran ostrostřelce Kubalíka.

Plzeň si zkomplikovala situaci, Zlín má sice v závěru papírově o něco těžší los, ale zároveň na desátém místě svůj osud ve svých rukou.

Litvínov může v play off narazit na Třinec, Spartu, Hradec, Kometu, Chomutov...  Skončí od druhého do šestého místa, lepší ani horší pozici už nepřipouští ani teorie.
S největší pravděpodobností třetí až šestý, týkat by se ho tedy měly termíny zápasů 13. 3., 14. 3., 17. 3., 18. 3. atd.

Atraktivní zápas v Praze se Spartou tak bude pro Vervu jakousi první genrerálkou na play off...

"Čo najlepšie zregenerovať a pripraviť se na ďalší ťažký zápas," vzhlížel k neděli včera po duelu s Plzní slovenský reprezentant Jaroslav Janus. "Chceli bychom z nej urvať nejaké body."
---------------------------------------------------------------------------------------------
V úterý přivítá Litvínov doma obhájce titulu z Liberce (17:20) a v pátek 3. března zamíří na závěr do Pardubic (18:20).