Dvakrát už to Zlín dokázal, povede se mu to i potřetí?

Po zisku mistrovského titulu v roce 2014 se Berani v dalších dvou sezónách v základní části vždy propadli na poslední místo, a přesto se dokázali zvednout a probojovat až do play off.

I letos na podzim se Zlín spíše soužil, byl mimo postupová místa. Tentokrát to „nepřežila“ zlínská trenérská ikona, Rostislav Vlach.

Noví lodivodi Svoboda a Hamrlík momentálně drží tým přímo v ohrožené oblasti okolo desátého místa. Každý bod pro ně tedy má v závěru základní části velkou důležitost!

Lotyšský střelec Bukarts je opět nejlepším kanonýrem střelcem týmu a letos i jeho nejproduktivnějším hráčem. Nasbíral 28 bodů (14 + 14).

Verva a PSG?
To je dlouhá a pro Litvínov v posledních letech ne moc úspěšná kapitola.
Na Čajkově stadiónu se černožlutým dlouhodobě nedaří, prohráli tam třináctkrát za sebou! Také letos, v říjnu 1:4.

Doma Litvínov nejdříve v září prohrál 3:6, v prosincové odvetě ale konečně zabral a zvítězil 2:1.
Zlín byl na konci kalendářního roku posledním týmem, kterého v základní části nezdolal.

Povede se vyrovnat s PSG letošní bodovou bilanci (zatím 3:6)?

V pátek Zlín vyhrál v Brně (4:2)! To je velká injekce, uspět v zápase, který je vždy něčím jako derby. Do tabulky i do sebevědomí.

Hráči Vervy vstoupili do čtvrté čtvrtiny základní části nepovedeným duelem s Olomoucí. Poslední dva zápasy s ní odehráli s celkovým skóre 1:10 (1:7, 0:3). Ale to už je nyní pryč. Před týmem je nová výzva.

Do sestavy se vrátil další marod, útočník Robin Hanzl. Druhá řada s jeho bratrem Martinem a Jakubem Černým se v pátek také neprosadila. Povede se jí to v neděli?