Důležitější zápas v této sezóně na ZS Ivana Hlinky ještě Litvínov svým způsobem nehrál. Pokud by v neděli zvítězil za tři body, zůstane mu šance na vyhnutí se baráži až do posledního kola play out. I když ji mnozí za reálnou nepovažují, vzhledem ke druhému zápasu Pardubic doma s již barážovými Karlovými Vary.

Jak to přesně je?
Pokud Verva vyhraje po šedesáti minutách, přiblíží se k Pardubicím na jediný bod. V posledním kole by pak potřebovala vyhrát ve Vítkovicích a získat o dva body víc, než Východočeši doma s Karlovými Vary.

Pokud by Litvínov v neděli vyhrál jen za dva body, bude rozhodnuto ještě před posledním kolem a tým začne v úterý 29. března doma baráž.
Trumfy, i kdyby v neděli pod Krušnými horami neuspěly, budou dál držet Pardubice, i vzhledem k lepším vzájemným zápasům.

Aby žlutočerná šance žila, musí se ale nejprve zvládnout nedělní duel. Stále platí - dokud je naděje, musí se o ni bojovat!

V pátečním podkrušnohorském derby Litvínov potřetí za sebou doma vyhrál v prodloužení. Zápas pro zranění nedohrál útočník Peter Jánský.

Verva přivítá Dynamo v neděli v 15:30 hodin a má mu co oplácet. Porážka v posledním vzájemném zápase po samostatných nájezdech, a hlavně po předchozí vyrovnávací brance soupeře na 3:3 v čase 59:58, hodně bolela.

Střelec Sýkora se v této sezóně do litvínovské sítě trefil jen jednou, až v posledním utkání v základní části.