I dvouciferný byl litvínovský náskok na Piráty v tabulce letošní soutěže. Série sedmi vítězných zápasů Chomutova s jedinou porážkou v Hradci (3:9) a naopak aktuálně pětizápasové čekání Vervy na tříbodovou výhru jej smrskly na pouhé dva body.

Co to znamená pro oba týmy?
Pro Piráty: vítězství v neděli za tři body představuje dostat soka pod sebe, zatímco Vervě stačí k udržení před Chomutovem i bod.

Týmy Chomutova i Litvínova v pátek shodně prohrály a shodně 1:4.
Piráti v Plzni, Verva doma s Třincem, když rozhodující ztrátu utrpěla už v první třetině. Byla to sprcha, 0:4.

Mužstvo zápolí s koncovkou, kromě duelu s Pardubicemi má průměr z posledních zápasů nižší než gól na zápas.
Do sestavy se vrátili obránce Pavelka a útočník Martynek.

Poprvé od září tým prohrál tři zápasy za sebou. Jak z toho ven?
"Trpělivou prací na tréninku, což se myslím děje," uvedl po posledním utkání asistent trenéra Darek Stránský. "A musíme zlepšit produktivitu, na jeden gól se těžko dá vyhrávat."

Pomoci může i vědomí stále dobré výchozí pozice. A také prosté - nový zápas, nová šance!
V neděli odpoledne se v 15:30 bude začínat znovu za stavu 0:0.

Svěřence Vladimíra Růžičky táhne Vondrkova produktivita. Čelo kanadského bodování celé soutěže sice musel o dva body přepustit hradeckému Bednářovi, ale i tak je jeho čtyřicet bodů (19+21) úctyhodných. František Lukeš za ním zaostává jen o čtyři body.

Litvínov na úvod vzájemných zápasů této sezóny podlehl doma v září (2:4), ale pak vyhrál v Chomutově s pomocí dvou branek Martina Hanzla (4:2) i následně doma, Pilařovou brankou v prodloužení (3:2p).

Na jistotu lepší bilance z letošních vzájemných zápasů musí černožlutí v neděli jakýmkoli způsobem vyhrát.
(V tuto chvíli je bilance z pohledu HCVL: 5:4 na body, skóre 9:8).

Zajímavost: pokud by Litvínov prohrál v nastavení či po nájezdech, může v případě bodové rovnosti mezi oběma kluby po 52. kole rozhodovat i celkové skóre.

Když se Piráti v roce 2012 vrátili do nejvyšší soutěže, první dvě derby byly vyprodané. Stejně tak říjnový duel v Chomutově.
Zvýšený zájem se dá očekávat i nyní.
Čtvrteční předehru derby v podání juniorů vyhráli Piráti (3:2).

Piráti Chomutov    HC VERVA Litvínov

Domovský stánek
SD Aréna                 Zimní stadión Ivana Hlinky

Výstavba