Litvínov to proti Hradci dokázal, v neděli tedy bude usilovat o čtvrtý úspěch.
Pokaždé mu k tomu stačily tři góly a pokaždé to byl jiný výsledek.

Žlutočerní uspěli doma v září (3:2sn), v předehrávce 32. kola znovu v říjnu (3:2p) a pak i v listopadu v Hradci (3:0).
Ve všech třech zápasech se trefil František Lukeš.

Tým kouče Václava Sýkory v úterní dohrávce 33. kola podlehl doma těsně Spartě (1:2). Dle mínění asistenta Pavla Hynka, který také dříve působil v Litvínově, by vyrovnanému zápasu víc slušela remíza. Mountfield tím dohnal zápasový skluz, daň za účast na prosincovém prestižním Spengler Cupu ve švýcarském Davosu.

V pátek Hradec zvládl východočeské derby v Pardubicích. Vyhrál před více než deseti tisíci diváky 4:1.

Verva v pátek částečně protrpěla divoký duel s Boleslaví. Dva body do tabulky se z něj ale hodí. Vedla, prohrávala, znovu vedla, mohla rozhodnout, ale šla do prodloužení.
Už dvanáctý gól v sezóně vstřelil útočník Martin Hanzl. V prodloužení rozhodl jeho bratr Robin.

Náskok na "šestku" je nyní menší, ale díky gólu v nastavení alespoň čtyřbodový.
Na tříbodovou výhru doma čeká tým už čtyři zápasy. Další možnost bude mít až po reprezentační přestávce, ve středu 15. února proti Kometě Brno.

Ale teď je tu nejprve nedělní výjezd do východních Čech.
Oba soupeře nyní dělí jen jedno místo v tabulce a jediný bod. O to větší bude náboj duelu 45. kola!

Týmy k němu nastoupí ve speciálních dresech s podobiznou Ivana Hlinky v rámci akce Legenda pomáhá (více zde).
František Lukeš může dosáhnout hranice čtyřiceti kanadských bodů.
Lídr produktivity Mountfieldu Bednář jich už nasbíral 42, hlavně díky 32 gólovým přihrávkám.
Ještě nedávno byl hráčem Hradce litvínovský obránce Karel Pilař.

Fanklub Ropáci on Tour pořádá na zápas o klasických "šest" bodů autobusový zájezd.