Mountfield se jmenoval klub v Českých Budějovicích, než se přestěhoval do Hradce.
Kouč Draisaitl jej v minulé sezóně dovedl na páté místo po základní části. Ve čtvrtfinále ale týmu rázně ukončila sezónu Sparta, vyhrála 4:0 na zápasy.

Po Jiřím Kučerovi působí jako Draisaitlův asistent další jméno, které je známé litvínovským fanouškům. Útočník Tomáš Martinec působil na severu Čech v letech 2000 až 2003 s krátkou přestávkou a ve 164 zápasech zaznamenal 68 kanadských bodů (27+41).

Litvínov s Hradcem hrál v nejvyšší soutěži poprvé v sezóně 1993/94, to byli Východočeši nováčkem. Tehdy dva zápasy vyhrál, jeden prohrál a čtvrtý skončil nerozhodně.

Poté oba celky změřily síly o body až za dlouhých 19 let. To si je rozdělily ve vyrovnaném poměru 6:6.
V minulém ročníku pak získala Verva 9 bodů z tuctu možných, celkově má tedy před dnešním zápasem aktivní bilanci 7 – 1 – 5, při skóre 42:33.

V Hradci vedl Litvínov v první čtvrtině v září už 4:1 a po porážce v Liberci se zdálo, že míří za prvními třemi body z ledu soupeře. Posila ze Slavie Bednář však vzápětí snížil na 2:4 a nastartoval svůj tým tak dokonale, že nakonec vyhrál 6:4. A Litvínov si na první výhru venku musel počkat až do 16. října do Karlových Varů.

Obránce Karel Pilař a kondiční kouč Marián Voda byli v minulosti spjati s litvínovským klubem. Trenér Voda v minulé mistrovské sezóně. Potom se i přes zájem klubu rozhodl zkusit štěstí zase jinde.

Hradec vyhrál poslední čtyři zápasy za sebou. Do víkendu zdolal Karlovy Vary, Pardubice i Vítkovice, a to musel ve dvou případech ven. Naposledy uspěl v pátek doma proti nebezpečné Olomouci (2:0).

Litvínov po dvou porážkách na Moravě nestačil v pátek na Liberec. Tygři prokázali, že nejsou v čele tabulky nadarmo a až na jedno vzepětí protivníka zápas kontrolovali.

Po jedné kvalitě přijíždí druhá, Východočeši mají aktuální formu velmi podobnou. Ale body jsou žlutočerným potřeba a musí se o ně poprat. Začíná se znovu za stavu 0:0!
----------------------------------------------------------------------------------
Prestižní soutěž, prestižní zápas, čtvrtfinále v sázce – to vše je možné říct o dvojutkání osmifinále Ligy mistrů Litvínov – Frölunda. Jeho první dějství je na programu v úterý v Litvínově od 17 hodin.

Vstupné je oproti základní skupině i 1. kolu play off CHL nezměněné, 150 Kč k sezení, 100 k stání.
Takové utkání se pod Krušnými horami nehraje každý den, tak přijďte!

Odveta je na programu o týden později, v úterý 10. listopadu v Göteborgu od 20 hodin.
Výsledky (skóre) se sčítají, při rovnosti se druhé utkání prodlužuje, případně rozhodují až samostatné nájezdy.