Útočník Kristian Reichel nastoupil ve výběru hráčů do 20 let na Turnaji čtyř ve švédském Göteborgu. Odehrál všechny tři zápasy se Švédskem (2:3p), Ruskem (2:3) a Finskem (3:2). Ke 2. místu na turnaji přispěl dvěma body, do kanadského bodování se zapsal proti Rusku gólem a proti Finsku asistencí.

Brankář Jaroslav Janus se blýskl na Německém poháru. I vzhledem k onemocnění gólmana Hudáčka odchytal v dresu Slovenska (velmi dobře) už první duel s Německem (3:1) a pak i druhý zápas s Kanadou (4:3sn). V samostatných nájezdech ani jednou neinkasoval.
Slovensko po vítězství ve třetím utkání nad Švýcarskem (4:1, chytal Laco) celý turnaj vyhrálo.

Obránce Daniel Sørvik se dostal do nominace prvního týmu Norska. Reprezentace porazila Velkou Británii v Nottinghamu 2:1 a v Cardifu 4:2.

Útočník Robin Hanzl a obránce Tomáš Pavelka odehráli kompletní program Česka na Karjala Cupu, v Plzni proti Švédsku (6:3) a ve Finsku proti domácím (5:3) a Rusům (0:3). Při svých prvních startech v národním týmu se do kanadského bodování nezapsali, ale byli platnými hráči a nasbírali cenné zkušenosti. Přispěli ke 2. místu mužstva na turnaji.
"Je to docela "fičák", normálně dostanu přihrávku a mám čas rozmyslet se, zatímco tady už musím většinou dopředu vědět, co s pukem udělám," uvedl Pavelka v neděli v rozhovoru pro ČT.