Doma Verva nad Pražany vyhrála sedmkrát za sebou! Venku je to pochopitelně slabší, ale šance přerušit sérii sedmi porážek tu je.

Sparta Praha před týdnem doma zakopla s tehdy posledními Pardubicemi (1:3). Pak zamířila na podobný trip jako nedávno Litvínov: v pátek nastoupila v Třinci a v neděli ve Zlíně.
Výsledek byl podobný jako u HCVL: dvě porážky, celkem tedy tři v řadě, při skóre 4:11.

V úterý zahajuje tým z hlavního města naopak domácí týden. V sérii tří utkání v Praze přivítá ještě v pátek Mladou Boleslav a v neděli Chomutov.

Poslední vzájemné zápasy Vervy a Sparty? V minulém ročníku podlehli žlutočerní v Praze 0:3 a 1:3. Doma se radovali po skóre 5:1 a 3:2.

Spartě nyní patří v tabulce až deváté místo se 14 body, při skóre 29:33. Má odehráno jedenáct zápasů, o jeden víc než Litvínov.

Nový finský gólman Aitokallio je jedničkou týmu trenérů Kalouse a J. Nedvěda, nastoupil dosud v devíti utkáních. Střelcem mužstva je zatím útočník Černoch se čtyřmi góly.

V kádru Sparty je pět cizinců, kromě brankáře ještě dva Slováci, Nor Reichenberg a Američan Saponari.

Verva v neděli vypálila na pardubickou klec 45 ran za 65 minut. Přesto gól nedala. Zpočátku se mužstvo trápilo, pak lepšilo a nebylo daleko od vítězství:
Pozitiva? Kromě získaného (alespoň) bodu i ubráněné dvojnásobné oslabení v délce dvou minut.

Brankář Michael Petrásek nastoupil v sezóně posedmé a potřetí vychytal čisté konto. V pořadí podle úspěšnosti zásahů mu patří druhé místo v soutěži za Patrikem Rybárem z Hradce Králové.
Přesto z toho byl v neděli do tabulky jen jediný bod...

„Ta nula mně netěší vůbec, nevyhráli jsme. Padla na nás deka. Máme střelecký průměr horší, než některé fotbalové týmy… A soupeři nám utíkají. Nezbývá nám, než to hodit za sebe, začít dávat góly a pokusit se bodovat v úterý v Praze,“ velí gólman.

„Získat střelce? Zlepšit se dá všechno, i střelba a produktivita, ale teď samozřejmě nemůžu vyloučit, že ke změnám v kádru dojde,“ připustil trenér Radim Rulík. Tým má nyní průměr 1,2 gólu na zápas.