Litvínov proti chorvatskému klubu? To byla ještě před časem věc málo představitelná.
A nebude v utkání favorit? To se zdálo být vyloučené.
Hokejová mapa se stále zaplňuje.

„Klub hokeja na ledu“ Medveščak Záhřeb hraje od roku 2013 KHL. Dříve působil v rakouské lize a současně v chorvatské. Nejúspěšnější tým země bývalé Jugoslávie je mnohonásobným mistrem Chorvatska. Kromě své haly pro 6400 diváků občas hostuje také v „Areně Zagreb“ pro více než patnáct tisíc lidí.

Medveščak byl založen v roce 1961 a vyznává modrobílé barvy. V minulé sezóně v jeho dresu působili i Češi Kvapil, Mertl a Smoleňák. Letos klub na soupisce uvádí tři české hráče. Jakuba Krejčíka, který přichází ze švédského Örebro, Tomáše Mertla a Jiřího Smejkala, který působil v zámořské WHL.

Tým vede kanadský kouč Gordie Dwyer. Až 17 hráčů na soupisce Záhřebu má rodiště v zámoří či tamní pas… Jak se hráči Vervy vyrovnají s předpokládanou tvrdostí? Nebo se tým bude prezentovat evropským stylem?

Zápas bude pro tým MZ druhým v přípravě. Aktuálně se podobně jako další kluby z KHL připravuje v Čechách a v úterý 2. srpna se v Chomutově utkal s Avangardem Omsk a vyhrál 1:0.

Sestava Medveščaku byla v tomto zápase následující: Hovinen, Gajdučenko, Giroux, Brule, Genoway, Katic, Bolduc, Pare, Hedberg, Mertl, Mahbod, Smejkal, McMillan, Glumac, Arkalov, Morrisonn, Parlett, Krejčík, Smith, Bezina, Larkin, Sauve

Později modrobílý tým čekají třeba Cardiff Devils nebo Slovan Bratislava.

Malá lekce chorvatštiny: brankáři – vratari, obránci – braniči, útočníci – napadači, utkání – utakmica.
Fanoušci v hledišti měli i tento transparent: Jako misliš pobijediti, ne smiješ izgubiti!

Proti týmu Kontinentální hokejové ligy hráli žlutočerní naposledy minulý rok 11. srpna, kdy v přípravě doma porazili Amur Chabarovsk 4:2. Na utkání tehdy přišlo 1121 diváků.

Téměř stejná návštěva přišla na první čtvrteční utkání s Plzní. Představily se v něm i dvě nové posily Vervy, Černý a Sorvik. Vzhledem k tomu, že Richard Nejezchleb po nemoci ještě nenastoupil a Jakuba Černého si fanoušci pamatují z jeho předchozího působení v Litvínově, soustředila se největší pozornost na norského zadáka. Zápas odehrál s bilancí +1.

Černý utkání v nájezdech rozhodl, ale duel měl v černožlutém dresu ještě jiné hrdiny. Bezchybným výkonem podržel tým brankář Michael Petrásek a dvěma góly se zaskvěl 20-letý útočník Jaroslav Šimeček, který se dobře ukazoval už v závěru minulé sezóny.

Ne všechno vyšlo a ne všem se dařilo, ale výsledek 3:2sn byl cennější o to, že odpočívali Kubát, Pavlík, Pavelka, Hübl, Lukeš, Trávníček, R. Hanzl, Nejezchleb, Reichel. Dá se očekávat, že v sobotu řada z nich nastoupí.

Se záhřebským či chorvatským hokejem se Litvínov v historii ještě nikdy neutkal. Jaká bude premiéra?

Pro prodej vstupenek bude pokladna otevřena již dvě hodiny před zápasem, lístky se budou prodávat ve třech pokladnách (č. 2, 3, 4) a otevřeny budou všechny vchody do stadiónu. Na přípravné zápasy neplatí slevy ZTP a ZTP/P.
I tento zápas uvidíte za jednotné vstupné 30 korun.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Trenéři Vervy by tentokrát měli až na Hübla, který ještě odpočívá po zranění, protočit prakticky všechny své svěřence. Poprvé si zachytá i Marek Pinc, tým nastoupí ve dvou skupinách:

I. skupina
: Janus (Pinc) - Kubát, K. Černý - Sørvik, Pavlík - Pavelka, Sklenička - Šesták - Nejezchleb, Šimeček, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Hořava - Stříbrný, Gerhát, Trávníček - Jurčík, T. Doležal, J. Doležal.

II. skupina
: Pinc (Janus) - Kubát, Frolo - Kokeš, Pavlík - Pavelka, Gula - Šesták - Nejezchleb, M. Hanzl, Lukeš - Stříbrný, R. Hanzl, J. Černý - Hořava, Havlíček, Trávníček - Šimeček, Válek, Havelka