Jak moc těžký byl zápas proti Bělorusku?

Byl to těžký zápas, protože jsme za sebou měli náročné včerejší utkání proti Kanadě. Bylo vidět, že jsme neměli v dnešním utkání nejlepší nohy. Bojovali jsme, ale bohužel jsme prohráli.

Vstřelil jsi první branku Norska v utkání. Jak bys ji popsal?

Byla to přesilová hra. Forsberg udělal dobrou práci, přihrál mi puk a já jsem pouze zavřel oči, vystřelil a doufal, že puk skončí v brance.

Na začátku třetí třetiny jste vedli 3:2. Co chybělo k tomu, abyste dnes vyhráli?

Základy bránění. Nebyli jsme dostatečně silní před naší brankou, a to rozhodlo v dnešním utkání.

Byl to váš poslední zápas na letošním šampionátu. Jak bys zhodnotil celý turnaj?

Vedli jsme si dobře. Pokud bychom dnes zvítězili, byli bychom spokojenější. Měli jsme hodně těsných proher. Proti Česku a Finsku jsme prohráli v prodloužení. I přes to jsme odehráli dobrý turnaj, ale mohlo to být lepší.

Jsi spokojen se svým výkonem na turnaji?

Určitě bych chtěl být více vytížen. Podle mě jsme nehrál špatně v zápasech, kde jsem dostal šanci.

Poslední sezónu jsi odehrál v Litvínově. Jsi stále v kontaktu se svými spoluhráči?

Ano. Pár dní zpátky jsem si psal s Robinem Hanzlem o nájezdu, kterým proměnil proti Finsku.

Kdy se plánuješ znovu objevit v Litvínově?

Momentálně si užiju nějaké volno a následně uvidím, kdy se znovu ukážu v Litvínově.

Jak vidíš šance českého týmu zde na šampionátu?

Češi mají dobré mužstvo. Určitě mají šanci. Na turnaji jsou dále silné týmy jako Kanada, Rusko nebo Švédsko. Bude to pro ně těžké, ale určitě mají šanci.

Znáš nějaká česká slovíčka po odehrané sezóně v Litvínově?

Žádné takové, které bych chtěl říct do kamery (smích).