Oceláři Třinec ještě v nové sezóně neztratili ani bod.

V pátek zdolali Pardubice 2:1, když otočili nepříznivý stav zápasu 0:1 ve třetí třetině během tří minut.
V neděli si jednoznačně poradili s nováčkem z Olomouce poměrem 6:1. Hanáci vedli už od 13. vteřiny, čímž překonali Hüblův rekord z 1. kola (19 vteřin). Ale v 8. minutě už to bylo 2:1 pro Třinec. Hattrickem se blýskl Plíhal.
V brance Ocelářů se již vystřídali jak Peter Hamerlík, tak Šimon Hrubec.

Třinec hrál v neděli v sestavě: Hrubec – Klesla, Roth, Linhart, Galvas, M. Doudera, Trončinský, L. Doudera, Nosek – Matuš, Plíhal, Kreps – Adamský, Polanský, Irgl – Orsava, Žejdl, Jašek – Rufer, Kindl, Dravecký.

Verva v pátek zlomila pěti góly Karlovy Vary a 74 vteřin před koncem základní hrací doby se jí podařilo odvrátit porážku v Plzni, díky využité power play šest na čtyři.
V obou zápasech se trefili Martin Ručinský a František Lukeš.
Pavel Francouz si bude chtít udržet lichotivou statistiku v úspěšnosti zásahů. Mezi gólmany, kteří startovali v obou zápasech, je nyní v tomto kritériu nejlepší (97,22).

Před žlutočerným týmem je výzva vyhrát potřetí za sebou a ještě tak vylepšit začátek sezóny. V pořádku by měl být i František Lukeš, kulhající v Plzni po zákroku protihráče. Možná již bude k dispozici František Gerhát a není vyloučena změna v obraně.

Svěřence trenérů Rulíka a Hořavy čeká nyní určitě zatím nejtěžší zkouška. Hlavně ofenzíva Slezanů je pověstná, byť kádr opustili veteráni Peterek, Bonk a Varaďa.

Skvělý start v novém dresu zaznamenal v Třinci Zbyněk Irgl, má na kontě už pět kanadských bodů. Trefil se již také Kamil Kreps, známý z mládežnických kategorií v Litvínově.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Doplněno 16. 9: Litvínov letos poprvé zapíše do utkání svého nejzkušenějšího a nejmladšího obránce, Jiřího Šlégra a jako sedmého zadáka juniora Marka Baránka (odpočívají Zeman a Pavlík).
V sestavě Třince jsou i Kamil Kreps, nejproduktivnější útočník Zbyněk Irgl a autor hattricku Tomáš Plíhal.
Připomínáme páteční zájezd Fanklubu do Mladé Boleslavi!