Přijede Mountfield Hradec Králové, spolu s Olomoucí jediný tým, který v novém ročníku Tipsport extraligy dosud nebodoval.

Pravda, neměl zrovna lehký los. Začal na ledě jarního finalisty z Liberce, kterému nevstřelil ani gól (0:3), pak hostil mistra z Brna (2:4). Utekl mu začátek, inkasoval hned v první minutě a ve 26. už prohrával 0:3.

Na soupisce má i obránce Filipa Pavlíka, který by se měl v úterý poprvé postavit proti nedávným spoluhráčům. Ve druhém zápase zapsal premiérovou asistenci v novém působišti v nejvyšší soutěži.
Obdobně proti Hradečákům s velkou pravděpodobností poprvé nastoupí v litvínovském dresu zadák Stanislav Dietz.

Tým kouče Václava Sýkory loni svěřence Radima Rulíka vyřadil ze čtvrtfinále play off poměrem 4:1 na zápasy. Teď bude usilovat o první vítězství.

"Musíme hrát víc od podlahy, dohrávat to, štípat, kousat," zní z hradecké kabiny.
Ta je mimochodem hodně mezinárodní. Najdeme v ní dva Lotyše, jednoho Slovince (Gregorce) a sedm Slováků.

Klub po loňské účasti znovu i letos obdržel pozvání na prestižní Spengler Cup ve švýcarském Davosu, a s povděkem to kvitoval. Zároveň účinkuje v Lize mistrů, na nevytíženost si tedy hráči určitě stěžovat nebudou...

Loni v závěru roku Mountfield v Davosu porazil Jekatěrinburg 4:3 a stejným poměrem prohrál s Luganem. Ze čtvrtfinále jej následně vyřadila Kanada, pozdější vítěz celého klání, které letos počítá již 91. ročník, poměrem 5:1.

Verva může zkusit navázat na loňskou základní část, kdy Východočechy třikrát porazila, z toho jednou v prodloužení a jednou až v samostatných nájezdech.

Nakolik minut natáhne Michael Petrásek své čisté konto?
Uspěje Martin Hanzl bodově i ve třetím utkání?
Ponechají trenéři sestavu znovu ve stejném složení?

Přijďte v úterý do hlediště!