Půjde o odvetu za nedělní duel, který Litvínov vyhrál doma 2:0.

Ve čtyřčlenné skupině nepostoupivších do play off stále zbývá vyřešit několik otazníků.
Kdo skončí jedenáctý (Mladá Boleslav nebo Chomutov). Pak ten zásadní, kdo skončí dvanáctý (Chomutov nebo Jihlava) a poslední třetí, který zajímá hlavně fanoušky Vervy: kdo skončí třináctý (Jihlava nebo Litvínov).

HCVL se týmu trenéra Vlka po třetím kole přiblížil na čtyři body. Dukle nicméně stačí v pátek vyhrát a má jisté nejhůř třinácté místo. Navíc by si v tom případě a v případě porážky Chomutova v základní hrací době v Mladé Boleslavi udržela i naději na záchranu už po 58. kole, tedy na 12. místo. (Byť ne velkou).

Dukla Jihlava
zatím v zápasech po skončení základní části venku nebodovala (dvě porážky) a doma porazila Chomutov 3:1.

V Jihlavě ještě nemohou trenéři Vervy postavit do hry útočníka Viktora Hübla, který si odpykává trest zastavené činnosti na dva zápasy. Bude k dispozici v neděli na derby s Chomutovem.

Kapitán týmu Michal Trávníček, který včera oslavil 38. narozeniny, nastoupí k 56. extraligovému zápasu v sezóně. Jako jediný z týmu odehrál všechny zápasy. Dvojnásobná gratulace!
S individuálním tréninkem na ledě pomalu v tomto týdnu začal obránce Jiří Hunkes.

Ve všech třech dosavadních utkáních ve skupině o umístění Litvínov bodoval. Postupně získal dva body v Chomutově, jeden proti Boleslavi a tři proti Jihlavě. Ani jednou v šedesáti minutách neprohrál.
Udrží šňůru i v pátek na Vysočině?

Skupina o umístění se v pátek zlomí do druhé poloviny.

S Duklou Litvínov naposledy snížil nepříznivou vzájemnou bilanci této sezóny (výhry/prohry) na 2:3, při skóre 11:12.
Nyní tedy může oba ukazatele vyrovnat, skóre dostat i na svou stranu. A také stáhnout čtyřbodovou ztrátu v tabulce.
Pro Duklu jakákoli ztráta v utkání 4. kola znamená definitivu účasti v baráži.

V prvních dvou zápasech semifinále play off WSM ligy směrem k bojům o postup do nejvyšší soutěže razantně zamířilo Kladno, které vyhrálo oba zápasy v Českých Budějovicích (3:1, 3:2p) a Karlovy Vary, jež doma dvakrát zdolaly Slavii (4:3p, 4:0).
-----------------------------------------------------
V neděli přijede podél Krušných hor na Zimní stadión Ivana Hlinky k derby Chomutov (15:30). Zda bude už zachráněný, o tom může rozhodnout jeho páteční zápas v Mladé Boleslavi, která už má klid.