Jiří Šlégr: „Mé vedení realizačního týmu? Není to o jedné osobě, ale o týmu a jeho spolupráci. Někdo tu skupinu musí řídit, já jsem z pozice předsedy představenstva neměl problém vzít tu zodpovědnost na sebe.

Darek Stránský povede útočníky a Radim Skuhrovec obránce. Ondra Weissmann bude mít na starosti to, aby věci, které nastavíme, jsme správně pilovali v tréninku. A sledovat zápasy shora, odkud něco může být vidět jinak, než ze střídačky. Já to budu při utkáních koordinovat, sledovat soupeře a jeho střídání, reagovat na situaci na ledě a podobně. Je to všechno o spolupráci.
Jde o řešení do konce sezóny, pak uvidíme.

Nějaké věci určitě změníme. Ne snad něco úplně zásadního. V první řadě přístup jednotlivých hráčů. Musíme se každý podívat do zrcadla, jestli tomu dáváme všechno. Pokud tak učiníme, máme natolik kvalitní tým, že to můžeme zvládnout. Hokej je někdy založený na individualitách, ale je to týmový sport.

Odvolání Radima Rulíka? Žádné odvolání trenéra není nic příjemného, u něj to ale bylo specifické. Radima znám léta, prožil jsem s ním nějaký čas i v Omsku s Ivanem Hlinkou. Spolu s Robertem Kyselou jsme ho sem přivedli, byl tu čtyři a půl roku. Člověku, kterého máte rádi, je těžké říct, že se s ním loučíte. Byla to pro mě i pro Roberta těžká chvíle, ale tak to někdy v hokeji chodí.

Co je teď naším cílem?  Zní to jako fráze, ale my opravdu teď musíme jít zápas od zápasu, chtít urvat jakýkoli bod. Na konci se to sečte a uvidíme, kde budeme. Jsme dlouhodobě na spodu tabulky a chceme se odsud vyšplhat nahoru. Ať to bude o jakoukoli příčku, budeme rádi. Naši fanoušci si zaslouží lepší než poslední nebo předposlední místo.

Robert Kysela: „Posily? Jednáme o nich už delší dobu, nejsem teď ale oprávněn mluvit o konkrétních jménech, protože hrají v jiných klubech. Jde třeba o hráče v týmech, kteří v jiných ligách nepostoupí do play off, ale jejich kluby také musí brát ohledy na své fanoušky.

Jeden hráč by měl dorazit snad už do týdne. Sháníme hráče do útoku, který by nám pomohl zvednout produktivitu, a také posilu do obrany.“

Radim Skuhrovec: „Myslím, že kvalitu v týmu máme, důležité je teď zapracovat na hlavě a psychice hráčů. Aby si víc věřili. Na puku, v osobních soubojích, a zlepšili se ve hře jeden na jednoho, což je alfa a omega hry obránců.

Jsem přesvědčen, že k tomu přistoupí dobře. Hrát hokej umějí, předvedli tu dobré výkony, když neberu v potaz tuhle sezónu. Jen je potřeba to znovu nakopnout, plnit ty úkoly, které si dáme a budeme cvičit v trénincích. Jiná cesta není.

Zapracujeme na jednotlivých stránkách hráčů, někdo umí padat do střel, jiný je zase platný jinak. To si všechno řekneme, a když k tomu přidáme maximální nasazení, je šance zase posunout Litvínov tam, kam patří.

Moje první extraligová šance? Moc si toho vážím, je to pro mě další splněný sen. První byl hrát za první tým, ten se mi splnil. Po skončení kariéry jsem začal trénovat mládež. Pokud ten trenér má vztah ke svému klubu, je asi jeho dalším snem po nějaké době získávání zkušeností působit u prvního týmu. Je to pro mě obrovská výzva a jsem za ní rád. Uděláme všechno pro to, abychom mužstvo zvedli.“