Novinářům byli k dispozici Jiří Šlégr, předseda představenstva klubu, ing. Martin Durčák, místopředseda, ing. Robert Kysela, generální manažer, dále pak hlavní trenér Radim Rulík, kapitán mužstva Michal Trávníček a jeho zástupce Viktor Hübl.

Na úvod přivítal přítomné Jiří Šlégr, který za hlavní cíle označil stabilizaci kádru a účast v play off.

Martin Durčák
informoval o tom, že sezóna je zejména díky generálnímu partnerovi klubu zabezpečena. „Do nové sezóny jdeme i podle hesla: Co tě nezabije, to tě posílí,“ dodal s úsměvem ing. Durčák v narážce na minulý ročník Tipsport extraligy. Nastínil, že po nedávném zápase s Polskem není v budoucnu vyloučeno větší mezinárodní zviditelnění klubu, třeba formou letního turnaje v Litvínově s mezinárodní účastí.

Robert Kysela v návaznosti poděkoval generálnímu partnerovi a vlastníkovi klubu, Benzině a Unipetrolu, za jejich výraznou podporu, i všem dalším obchodním partnerům klubu.

„Spíš než na loňskou bychom rádi v ročníku 2016/2017 navázali na tu předchozí sezónu,“ uvedl. "V otázce posílení týmu jsme se rozhodli angažovat odchovance Jakuba Černého, perspektivního Richarda Nejezchleba, protože jsme měli problémy s produktivitou.

Po delší době poprvé jsme v Litvínově také sáhli do zahraničí. Rozhodovali jsme se mezi zámořím nebo Evropou, nakonec padla volba na norského zadáka Daniela Sorvika. Je v nejlepších letech a přitom už vyzrálý hráč a účastník několika mistrovství světa, tak věříme, že nám pomůže. Chtěli jsme ho už do baráže v minulé sezóně, ale tehdy jej Curych ještě neuvolnil.“ vysvětlil.

„Co se týče brankářů, záměr byl sázet na dvojici Janus – Petrásek, pak ale bohužel došlo k nepříjemné události, kterou je Petráskovo dlouhodobější onemocnění. Proto jsme na měsíční zkoušku přivedli dva gólmany, odchovance Jardu Hübla a Halásze z loňských Košic. V jednání je také podpis pětileté smlouvy s Kristianem Reichelem.“

Trenér Radim Rulík se vyslovil k přípravě: „Body se v ní nerozdávají, proto ji nechci hodnotit podle výsledků. Snažili jsme se tým připravit co nejlépe a jak se nám to povedlo ukáže až sezóna. Loni se nám v přípravě a hlavně v Lize mistrů dařilo a v extralize jsme pak propadli.

Nákupy ostatních týmů? Litvínov je jiný klub, nemá třeba takové možnosti a my jsme i toho úspěchu na jaře 2015 dosáhli hlavně díky hráčům, kteří v týmu působili dlouhodoběji. Takže se touto cestou snažíme jít i nadále.

Představu o sestavě samozřejmě máme, záleží také na tom, jaký také bude zdravotní stav týmu. Nemocen je Petrásek, po zranění ještě netrénuje Frolo a teď měl nějaké potíže Jirka Doležal, tak uvidíme.

Zkoušení mladíci? Začnou v Mostě, a když zde potvrdí svou výkonnost, mají u nás cestu do ELH otevřenou, případně když u nás dojde ke zdravotním či výkonnostním problémům.

Může být i výhodou, že se s námi tolik nepočítá. Máme výborné fanoušky a víme, že rozhodovat se bude na ledě,“ zakončil kouč.

Jan Klobouček představil nové marketingové a charitativní aktivity klubu.
"V neděli od 15 hodin mají děti možnost seznámit se na ledě při Bruslení s Vervákem s naším novým maskotem. „Gepard i jeho jméno Vervák zůstanou u maskota stejné, změní se jen podoba. Bude řekl bych přívětivější, ne už tak hrůzu dětem nahánějící...“ Maskot byl částečně představen, v siluetě.

Klub dále přichystal charitativní projekt Konto našeho srdce. „Je postaven tak trochu na myšlence a principu akce Každý koš pomáhá. Za každý vstřelený gól zaplatí hráč 200 korun, za nahrávku stokorunu. Klub i Unipetrol poté stejnou částkou dorovnají. Měla by tak vzniknout slušná suma, která bude rozdělena potřebným, v našem případě společnosti Diahelp, která pomáhá rodinám s diabetickými dětmi, dále sledge hokeji a psímu útulku," uzavřel Jan Klobouček.