branky: 13. Melenovský, 28. Skladaný, 47. Pech, 55. Skladaný - 2. Bojer

Ani potřetí v této sezóně nedokázal Litvínov vyzrát na Karlovy Vary a v prvním utkání nového roku nechal v lázeňském městě body po porážce 4:1. Po rychlé vedoucí brance Bojera domácí zápas obrátili dvěma góly v první a druhé třetině. Litvínov se více než jednou střelecky neprosadil a inkasoval ještě dvakrát, z toho podruhé ve dvojnásobném oslabení.
(Zápas jsme od 16 hodin průběžně sledovali)

Litvínov měl do utkání připraveno sedm obránců včetně Matěje Stříteského a třináct útočníků včetně Maxy. Nenastoupil nemocný Michal Trávníček, naopak do sestavy se vrátil František Gerhát. Dlouhodobě chybí obránce Vlastimil Kroupa, do branky se opět postavil Jaroslav Hübl.
Z utkání musel odstoupit pro poranění v horní polovině těla Martin Ručinský, čímž se rozpadla nově utvořená první formace, která rozhodla minulý zápas s Třincem.

Domácí na soupeře vlétli a hned v úvodu z jedné gólové šance minuli branku. Hned první protiútok však přinesl radost hostům. Jan Bojer se prosadil před brankou po asistencích Černého a Vopata a zblízka svou druhpu brankou v sezóně dostal svůj tým do vedení. Gól ještě poměrně dlouho potvrzovalo video, takže početná skupina litvínovských fanoušků si radost vychutnala dvakrát.

Ve 3. minutě byl vyloučen první hráč, obránce Gula. Litvínov se ubránil a jen co byl v pěti objevil se před Mensatorem Viktor Hübl. Pak střílel Lukeš, nebezpečně dorážel Jenáček, další pokus měl na svědomí Kubinčák. Zkrátka Benzina se snažila o aktivní výkon.

Ofenzívní nasazení Energie také plodilo šance a ty větší začali přibývat, až Melenovský po zpětné přihrávce přesně zamířil a srovnal stav.
V dalších minutách fungovala černožlutá defenzíva dobře a v 18. minutě mohla vrátit Litvínovu vedení akce Jenáček - Kubinčák, který se vprostřed útočného pásma uvolnil, ale Mensator jeho ránu kryl.

Druhou přesilovku nabídl domácím trest pro autora litvínovské branky Bojera. Oslabení zvládali jeho spoluhráči dobře, až na posledních pět vteřin úvodního dějství. Nejprve skončil střelou nad nájezd od modré čáry, vzápětí Skuhravého pálícího zblízka do odkryté klece skvěle vychytal Hübl.
První část tak skončila nerozhodně.

Po změně stran se první početní výhoda naskytla konečně také hostům (Sloboda), ale mohlo to pro ně dopadnout daleko hůř: Jánský totiž v gólové šanci, ač faulovaný, dvakrát ohrozil branku. Gól byl na spadnutí. Následná přesilovka také gól nepřinesla.
I tak patřila tato pasáž zápasu hostům, už už gólová přihrávka mířila po přečíslení na Viktora Hübla do zakončení, i čtvrtý útok hostů dokázal zamotat obraně soupeře hlavu a držet puk na svých holích v útočném pásmu.

Prosadili se však domácí, Skladaný tečoval plachtící Čuttův bekhend od modré čáry skrz klubko hráčů a skončil v brance.

Pak hru naopak ovládli hráči v bílém a další Bojerovo provinění jim navíc nabídlo přesilovku. Litvínov oslabení zvládl na jedničku a jen co skončilo, mohl v nájezdu vyrovnat Kubinčák. Tísněný zakončil do brankáře. Naopak gól na 3:1 měl na holi po objetí branky Kumstát, ale dokázal kotouč od opuštěné tyčky poslat jen po brankové čáře ke druhé tyči, kde jej lapil Hübl.

Teprve druhou přesilovku hostů v zápase pak hráči Energie s Mensatorovým přispěním ubránili, i když aktivita soupeře se branky poměrně silně dovolávala jak ve výhodě, tak po jejím skončení. Nicméně těsný náskok si do závěru zápasu odnesli Varští.

Třetí část plynula klidně až do 47. minuty, kdy na 3:1 zvýšil Pech. Pak musel na trestnou karlovarský Čutta a později do třetice Bojer. Po 25 vteřinách k němu přisedl V. Hübl a za dalších 41 vteřin ještě Lukeš. Hosté dlouho bránili ve třech úspěšně, nakonec přece jen Skladaný přidal čtvrtý gól.

Litvínov tak první novoroční body nezískal, Varům podlehl v této sezóně už potřetí.
Navázat na domácí výhru s Třincem bude chtít Benzina už v úterý 4. ledna, v tradičních 17:30 hodin proti českobudějovickému Mountfieldu.

Antonín Stavjaňa: "Trochu mě vyděsil gól, který dal Litvínov hned ve druhé minutě. Ale srovnání a moment, kdy jsme šli do vedení, zapříčinily, že jsme měli větší jistotu. Závěr jsme i díky navýšení skóre odehráli v pohodě, i když Mensator měl několik těžkých zákroků. Radost z vítězství nám kazí velká marodka. V jednání je odchod Hrušky do Chomutova, Pech si stěžuje na přitahovač a Košťál má opět problémy se zády. Doufám, že oslabení kádru se již nebude rozrůstat."

Robert Reichel: "Zase jsme dnes podali podobný výkon jako venku. Nevím, jak kluky přinutit, aby venku hráli jinak. Můžeme si říkat cokoliv, ale je to pořád stejné."