Třikrát z posledních čtyř let zahajoval Litvínov extraligu s – nepříliš oblíbeným, poněvadž těžkým – soupeřem: Zlínem.
Nyní to bude Liberec!

Hlavně, že ne Zlín, řeknou si mnozí. Ale Tygři jsou mistrem a finalistou z posledních dvou let a tedy soupeřem nadmíru obtížným.

V létě kupříkladu rozdrtili chomutovské Piráty 6:1 a pak znovu vstoupili do Ligy mistrů. Odehráli zatím čtyři ze šesti zápasů ve skupině. Zatímco švédské Vaxjö obrali jen o bod, velšský Cardiff o všech šest. Čekají je ještě dva duely se švýcarským Davosem.

Strůjce minulých úspěchů týmu zpod Ještědu, kouč Filip Pešán, je zároveň trenérem reprezentační „dvacítky“. Ale se šelmami zpod Ještědu bude i nadále usilovat o další domácí - a třeba i mezinárodní - vavříny.

V minulé sezóně se Vervě proti BT docela dařilo. Třikrát se radovala z vítězství a získala sedm bodů.
V celkové bilanci jsou o čtyři výhry úspěšnější modrobílí.

V pátek Verva nezačala v Plzni dobře, i když… Začala vlastně výborně, alespoň zápas jako takový. Jenže nevstřelila gól. A odpovědět se pak týmu podařilo jen na první zásah protivníka v polovině utkání. Rozjetého soupeře už se následně nedařilo ani přibrzdit.

Tygři přijedou naopak povzbuzeni páteční výhrou. Doma zdolali obávaný královéhradecký Mountfield přesvědčivě 3:0.

Ale doma je doma. Chce-li Litvínov slavit první výhru v sezóně - těžký los nelos - musí ukázat zuby.
Tak přijďte fandit!

Předprodej vstupenek v pokladně stadiónu běží jako vždy od sobotního rána.