Z dosavadních čtyřiadvaceti extraligových zápasů v této sezóně Litvínov osmnáct vyhrál. Tedy z každých čtyř utkání tři, to je parádní bilance.

Sparta Praha má černožlutým barvám co oplácet. 9. října vytáhl Litvínov pod Krušnými horami na favorita mladé pušky. Ta Stříbrná trefila cíl dvakrát, z toho jednou z trestného střílení. Další zásah přišel od Martina Hanzla a přidali se ještě Hübl s Lukešem. 5:1!

Sparta je spolu s Pardubicemi a Litvínovem jediným klubem, který od roku 1959 nikdy neopustil nejvyšší soutěž.
Za ta léta odehrál Litvínov v Praze mnoho památných zápasů. Byly v lize něčím víc jak pro Waltera, nebo Hlinku, tak pro Růžičku s Rosolem nebo Reichela se Šlégrem a Ručinským.
Robert Reichel třeba rozhodl zápas se Spartou doma dva dny před Silvestrem roku 2009 gólem před vyprodaným stadiónem v čase 59:36... (2:1).

Sparta se v nedávné minulosti na Litvínov dvakrát vytáhla. V lednu 2015 vyhrála doma 7:1 (a to prosím Litvínov za pár týdnů slavil titul) a v únoru 2016 poměrem 5:0. Ale také jí černožlutí několikrát o body obrali, i v Praze.

Jak to dopadlo v minulé sezóně z pohledu Vervy? Výsledky 3:2sn a 3:1 doma, 3:2sn a 0:5 venku.
A v ročníku 2014/15 takto: 6:3 a 5:3 doma, 1:0 a 1:7 venku.

Pražané honí v této sezóně opět dva zajíce, domácího a mezinárodního. Toho druhého velmi úspěšně. Postoupili už mezi osm nejlepších týmů Ligy mistrů. Na jejich štítě zůstal: polský Krakov, švédský Färjestad a v play off finské Oulu a švédský Jönköping.

Oba skandinávské celky Sparta vyřadila hlavně přes výsledek z ledu soupeře. S Oulu doma remizovala 1:1 a venku pak vyhrála 1:0 v prodloužení. S HV 71 doma prohrála 2:4, ale venku soupeře dokonale zaskočila a zvítězila 5:0.

7. a 13. prosince se v boji o semifinále utká se švýcarským Bernem, začíná venku. Podobně se vede Vítkovicím, čeká je 6. a 13. prosince Fribourg-Gottéron.
Tenhle český mezinárodní úspěch by rozhodně neměl zapadnout ani uniknout pozornosti. Připomeňme, že Verva se loni probojovala do osmifinále.

Brankář Vervy Jaroslav Janus odchytal v sezóně 2014/2015 za Spartu svých prvních osm zápasů v české nejvyšší soutěži.
Dres s "S" oblékal také obránce Karel Kubát.

Brankář Sparty Pöpperle získal letos zdatného konkurenta v mladičkém Jakubu Škarkovi, který před pár dny oslavil teprve 17. narozeniny a v soutěži se uvedl čistým kontem. Proti Litvínovu hrál v jarní baráži za Jihlavu.

Klubové produktivitě vévodí jen 172 centimetrů vysoký Lukáš Pech s 27 body (9+18). Stíhá brněnskou dvojici Erat, Kvapil.
Druhým nejlépe střílejícím obráncem TELH je bek Čajkovský se šesti góly.

Sparta na Litvínov ztrácí v tabulce tucet bodů, ale má o tři odehrané zápasy méně.

Páteční očekávaný duel začíná v Praze skoro jako divadlo, až v 18:30 hodin.
Jaké představení přinese?
--------------------------------------------------------------------------------------------
V neděli zamíří HCVL k severočeskému derby do Liberce.
Připomínáme, že fanklub Ropáci on Tour na utkání vypravuje autobusový zájezd - hlaste se na jejich stránkách!