Litvínov přehrál v Holešovicích Spartu

Litvínov dnes v poledne přijel na pražskou Spartu. Sparťanští mladíci si určitě chtěli připsat cenné tři body na domácím ledě. I přes to, že Litvínov nevstoupil do utkání dobře, nakonec vyhrál 5:3. Dorostenci se k výhře nasměrovali ve druhé třetině, kterou vyhráli 2:0.
Litvínov nevstoupil do utkání příliš dobře, Sparťané byli od prvních minut aktivnějším týmem. Domácí Bárdoš hned v první minutě zahrozil, ale jeho střelu Soukup vytěsnil nad branku! Ve druhé minutě měli litvínovští výhodu přesilové hry, ale ta se jim vůbec nepovedla. Sparťané ujeli ve vlastním oslabení, Reway skvěle našel najíždějícího Tomáše Bréma a ten nedal Soukupovi žádnou šanci. O dvacet vteřin později opět domácí zahrozili Krudenc, ale netrefil z nájezdu branku. Až v závěru třetiny si vytvořil gólovou šanci i Litvínov, ale Řehoř netrefil odkrytou branku.
Litvínov vyrovnal už po jednadvaceti vteřinách, když se ve skrumáži nejlépe zorientoval Jaroslav Šimeček. Litvínov oproti první třetině přidal na pohybu. Litvínovští dobře napadali a to jim přinášelo ovoce v podobě velkých šancí. V polovině druhé třetiny se dostal do dobré šance Válek, ale Neužil jeho šanci zlikvidoval. Dvě minuty před koncem prostředního dějství přetavil Litvínov svůj tlak ve vedoucí gól, krásnou střelou vymetl Ivan Řehoř pravý růžek Neužilovy branky.
Litvínovští byli v posledním dějství opět aktivnějším týmem. V prvních minutách vyvinuli velká tlak na Spartu, ale z protiútoku zahrozil Krudenc, Soukup byl však na místě. V osmé minutě třetí třetiny se po asistenci Baránka prosadil pěknou střelou Lukáš Válek! O minutu později mohl vyrovnat domácí Presheva, ale Soukup vytěsnil jeho střelu ramenem nad branku. Avšak z další šance se už Sparťané prosadili, Martin Bartoš bekhendem překonal Soukupa. Sparta přidala na pohybu a Litvínov se musel bránit, čtyři minuty před koncem zápasu se po pěkné individuální prosadil Martin Reway, blafákem překonal Soukupa. O minutu později opět vrátil vedení na hole litvínovských hráčů Petr Ujfaluši.  V čase 57:38 domácí odvolali brankáře a hráli v šesti. Ale Litvínov využil tuto šanci a Dominik Štěpka trefil opuštěnou sparťanskou klec.
Litvínov dokázal uspět na ledě silné Sparty a domů si odváží cenné tři body. Litvínovští mladící se představí na domácím ledě ve čtvrtek od patnácti hodin s Chomutovem. Ondřej Vlk