Až třetí a nejmladší je ten pravý! Brankář Milan Klouček je zatím opravdu teprve kloučkem (19-letým, za to pořádně narostlým – 191 cm/89 kg), ale byl to právě on, kdo pomohl Pardubicím v úterní předehrávce 14. kola na Spartě k opuštění posledního místa v tabulce.

Dynamo vyhrálo nečekaně v Praze 3:1 a o tři body se před víkendem vzdálilo Vervě. Do utkání dali trenéři první šanci v brance Kloučkovi a ten se odvděčil 39 úspěšnými zákroky.

V pátek hostili Východočeši Olomouc a díky gólu kapitána Rolinka v závěru zápasu přidali v tabulce další bod k náskoku na Vervu. Ani v případě vítězství tedy Litvínov poslední příčku neopustí, alespoň v neděli ne.

Dostane Klouček v neděli znovu přednost před zkušenějšími Kacetlem a Růžičkou?
S nimi v brance Holaňovi svěřenci do pátku sedmkrát z deseti případů vyšli naprázdno. S ním v brance dvakrát za sebou bodovali.

Verva Pardubicím v minulé sezóně v posledním kole vstřelila gól Trávníčkem pouhé čtyři desetiny vteřiny před koncem a získala tak v zápase bod. Tím, že pak v prodloužení prohrála, klesla na konečné čtvrté místo po základní části a začala čtvrtfinálovou sérii s Mountfieldem v Hradci.

Loňského 8. března se Litvínov v Pardubicích v utkání skupiny o 11. až 14. místo 26 vteřin před koncem ujal vedení 3:2, přesto zápas ztratil. Domácí vyrovnali v čase 59:58 a pak rozhodli v prodloužení. Vervu to prakticky stálo záchranu po play out a musela do baráže.

V pátek žlutočerný tým v Jihlavě stále bez několika hráčů základní sestavy bojoval, ale zase ho zradila koncovka. S jediným gólem těžko uspět. Dosáhl ho aspoň z přesilovky - blýsklo se v tomto ohledu na lepší časy?

Zlomit to, ubojovat, umlátit jedno utkání. Moci si zase zakřičet vítězný chorál. To by mohlo pomoci.

V úterý míří Litvínov na Spartu k dohrávce 4. kola a v pátek do Vítkovic.