Jak hodnotíte dosavadní průběh soutěže?
„Máme za sebou čtyři zápasy, ale jsme vlastně už po pátém kole, protože jsme jeden zápas měli přeložený. Dvě výhry, dvě porážky. Je to podobné jako loni. Máme hodně na čem pracovat, není to úplně ono. Trochu jsme myslím vypadli z herního rytmu tím, že jsme v pátek nehráli. Teď v úterý také ne a nyní nás čekají dva zápasy za sebou. Potřebujeme se do toho trochu dostat, chytit ten rytmus. Je strašně moc věcí, na kterých musíme zapracovat.“

Co vám ukázalo utkání s Olomoucí? Bylo podle vás výrazně horší než ta dvě předchozí?
„Ano. Hlavně v hlavě jsme nebyli připravení na takový výkon soupeře. Nezačali jsme dobře, byli zbytečně vylučovaní, nechali si dát v oslabení dva góly a pak se proti té houževnaté obraně, kterou Olomouc hraje, nedokázali prosadit. Celý zápas byl od nás víc trápení než hra. Náš dosud nejhorší výkon z těch čtyř utkání.“

Jaký je aktuální zdravotní stav mužstva?

„Karel Kubát je bohužel zraněn dlouhodobě, bude to asi minimálně měsíc. Jirka Doležal je také zraněn, mohl by být do měsíce. Předevčírem na tréninku se zranil Franta Lukeš, uvidíme, jak to s ním na víkend bude. Chce jet, rozhodne se asi dnes, jak se bude cítit po tréninku.“

Uvažujete o nasazení někoho nového do hry?
„Ríša Nejezchleb naskočí. Udělali jsme nějaké změny, týkají se druhé, třetí a čtvrté formace, vynechali jsme jen první.“

Od fanoušků je občas slyšet kritika hlavně třetí řady, co byste jim odpověděl?
„Dostali důvěru, dostali prostor, jak v přípravě, tak teď na začátku soutěže. Souhlasím s tím, že to není úplně ono a dochází tam ke změně.“

Ve Zlíně Litvínov nevyhrál přes sedm let, naposledy ještě před vaším příchodem do Litvínova. Soupeř je po několika porážkách a jistě se proto bude chtít chytit právě na našem týmu…
…přesně tak…“

Jak tomu chcete čelit? Co by mohlo vést ve Zlíně k úspěchu?

„Na to se asi nemůžeme koukat, musíme se na to připravit, protože soupeř se určitě k tomuhle zápasu bude upínat jako k možnému odrazu k lepším výkonům. Bude to podobné jako v zápase s Olomoucí, která se ohromně zlepšila oproti zápasu v Plzni, kde dostala deset gólů, a svádělo to pak k podvědomí, že to proti nim půjde. Nesmíme se na to dívat, ale pořádně se na utkání připravit. Podat co nejlepší výkon, abychom mohli myslet na určitý úspěch. Bez výkonu na hranici našich možností tam nemáme šanci.“

Hned v sobotu se hraje v Třinci. Je to trochu nezvyklé, v základní části utkání dvě utkání za sebou ve dvou dnech.
„Není myslím špatné dát si dva zápasy takhle po sobě. Zvolili jsme to, protože utkání vycházela: pátek – neděle, Zlín – Třinec. A nechtěli jsme zbytečně cestovat nebo tam dlouho zůstávat. Bylo tam přehozené pořadatelství, tak jsme požádali o sobotu, abychom na tripu nebyli zbytečně dlouho.“

A Třinec jako soupeř? Bude to odlišné od pátku? Oceláři jsou na tom lépe než Zlín, mají deset bodů.
„Já mezi jednotlivými mužstvy nevidím moc rozdíly, je to hrozně vyrovnané. Někdo má zvučnější jména, ale hlavně teď v začátku soutěže rozhodují maličkosti, každý může porazit každého. Třinec má standardně jedno z nejsilnějších mužstev, může si dovolit posily, nabitý kádr. Přetáhli nám Petružálka, teď udělali hráče z KHL. Mají velké prostředky i ambice, ale uvidíme po Zlíně. Druhé utkání se většinou hraje lépe. Pokud budeme mít dobře nastavenou hlavu, nebudeme se ohlížet na sílu soupeře a podáme maximální výkon, máme šanci s každým soupeřem.“