Máme za sebou polovinu základní části. Mohl byste ji zhodnotit?
Pro Litvínov měla dobrý start, pak přišla série devíti proher a od té chvíli zase vcelku pravidelný bodový přísun…
„Bylo tam to nešťastné období porážek. Nepovedla se nám první čtvrtina, celkem jsme v ní nebodovali v devíti zápasech. Od té chvíle doháníme ztrátu.
Ve druhé čtvrtině jsme udělali dost bodů oproti první části. Kdyby se nám takhle bodově povedla i první, byli bychom uprostřed tabulky, jak jsme chtěli. To se nám ale bohužel nepodařilo. Třetí a čtvrtou čtvrtinu tak potřebujeme odehrát jako tu druhou a věřit, že ještě nějaké body navíc přidáme, abychom tu ztrátu nahradili.“

K poslednímu zápasu nemohlo nastoupit pět hráčů (Lukeš, Petrásek, Ihnačák, Hanzl, Nejezchleb). Jak to s nimi teď vypadá?
„Petrásek dnes skončil trénink dřív, ještě to není optimální. Včera vynechal Kubát, v Brně hrál s nemocí a teď ještě nebyl úplně fit. Druhý útok by měl být v pořádku, trénuje. Franta Lukeš ještě s mužstvem na ledě nebyl, jen zkoušel s kondičním trenérem postupnou zátěž.“

Vraťme se ještě k poslednímu utkání v Brně. Jak jste si jej analyzovali?
„Zápas se nepovedl hlavně naší čtvrté, v tom utkání vlastně třetí řadě. Inkasovali tři góly, nevyvíjelo se to dobře. Za tak nepříznivého stavu se nám povedlo otočit zápas vlastně jen v Hradci. Cítil jsem pak z hráčů, že už moc nevěří v obrat, že by s tím ještě mohli něco udělat. Bojovnost nebyla taková, jakou bych si představoval.“

Ihnačák a Vandas přišli k týmu v průběhu sezóny. Jak jste s nimi spokojeni?
„Brian boduje, je nebezpečný pro branku soupeře, spokojenost. Michael Vandas je bruslivý, udrží se na puku, třetí řada s ním hraje dobře, neinkasuje, už dřív tomu tak bylo. Třeba v Brně byla naší nejlepší formací, svůj minizápas dokonce vyhrála. Typologicky k nám dobře zapadl.“

Do prosincové reprezentační přestávky čekají tým čtyři zápasy, z toho tři venku. S jakým cílem do nich jdete, s čím byste byli spokojeni?
„Bez Franty Lukeše jsme venku nebodovali, předtím taky ne, venku se nám nevede. Hlavně poslední dva zápasy se nám hrubě nevydařily, ty jasně avizovaly, že se musíme zlepšit. Pracujeme na tom, abychom venku byli hladovější po gólech a bodech, hráli kolektivněji a bojovněji, byli schopni odvést maximum.
Udržet to nasazení je i o hlavě. Musíme být odolní a celkově se dokázat na ledě soupeře přiblížit našim výkonům doma.“

Chystáte nějaké změny?
„Něco ano, uvidíme.“

V únoru bude mít Tipsport extraliga kvůli olympiádě téměř třítýdenní přestávku. Budou její součástí i přípravná utkání?
„Ano, jsme domluveni s Chomutovem, měli bychom odehrát dva zápasy.“