Čemu přisuzujete úspěšnou výsledkovou sérii týmu po vysoké porážce v Brně?
„Ještě k tomu zápasu… Po nás tam dostala třeba Sparta „šestku“. To utkání se nám zkrátka nepovedlo. Neměli jsme úplně kompaktní sestavu, zkoušeli jsme brankáře, čímž ale na něj porážku v žádném případě nechci házet, vypadl nám Michal Trávníček. Brno má silný tým, produktivní, zejména doma. Teď tam dostala osm gólů Plzeň. Ale zpátky k otázce – neodhadnu přesně, proč se nám pak začalo dařit, sport někdy takový zkrátka je.“

Tak tedy jinak – v čem se podle vás tým oproti loňsku zlepšil?
„Výkony hodně ovlivňuje hlava. Loni jsme měli sérii těsných porážek a nezvedli se z ní. Sráží vás, když prohráváte o gól. Sebevědomí hraje roli, díky němu jsme se teď vraceli i do hůře rozehraných zápasů a dokázali je pak vybojovat. To rozpoložení hráčů má velký vliv.
V letní přípravě jsme v srpnu prohrávali, protože jsme hodně trénovali. Na tom má velkou zásluhu Ondra Ježek. Sezónu máme nadějně rozjetou, ale je to jen její úsek.“

Šest bodů týmu přibylo po šesti remízových zápasech. Samostatné nájezdy se týmu daří, dá se říct dlouhodobě, letos jste ale vyhráli i všechna čtyři dosavadní prodloužení, která se nově hrají tři na tři. Věnovali jste se v létě nácviku?
„Párkrát jsme si to zkusili, ale nějak významně a speciálně jsme se na to nepřipravovali. Je to hodně dané typy hráčů, které na to máme vhodné. Vyhovuje jim víc prostoru, který na ledě v prodloužení mají, a brejkové situace. Svou roli určitě hraje i štěstí, že to tak pokaždé vyšlo.“

Mužstvo už nyní, ve druhé čtvrtině základní části, ze třinácti soupeřů neporazilo jen Brno a Zlín. Se Zlínem prohrálo oba zápasy, na jeho ledě nezvítězilo třináctkrát za sebou. Proč týmu tento soupeř podle vás dlouhodobě nesedí?

„No, my se to pokusíme se ještě změnit, hráli jsme se Zlínem dvě utkání a dvě nás ještě čekají... Těžko specifikovat, proč nám to zrovna proti Zlínu tak nejde, možná je to otázka spíš pro hráče, jak to oni vidí ze svého pohledu.“

Vyhraje-li tým deset z dvanácti zápasů, může hrozit uspokojení. Působíte nějak v tomto směru na mužstvo?

„Především tak, že jdeme stále od zápasu k zápasu, zajímá nás vždycky jen ten nejbližší a ne to, kolik jsme toho předtím vyhráli. Je to jen dílčí úspěch a neměl by nás ovlivňovat, uspokojovat. Stává se to, patří to k lize jako k dlouhodobé soutěži. Potká to i jiné týmy. Ne nadarmo se říká, že největší chyby udělají týmy, co jsou nahoře, než mužstva, která hrají dole, jak se říká o všechno. Může je to katapultovat do nepříjemných pozic okolo play out.“

Do sestavy se tlačí mladí, kterým dáváte příležitost. Když vyjmenujeme jen střelce z posledních zápasů – Válek, Stříbrný, Martin Hanzl... Příjemné starosti?
„Starosti to nejsou, tým nemůže táhnout jen pár lidí. Loni byl Viktor Hübl po deseti kolech snad nejlepší střelec extraligy a stejně nám to nestačilo.“

Dotaz byl myšlen hlavně na dobu, až se uzdraví dlouhodobí marodi Martynek a Nejezchleb.
„Musí začít trénovat, dostat se do toho, rozehrát se, třeba v Mostě. Cesta zpátky je poměrně dlouhá a nikdo nemá předurčené, že se automaticky vrátí do sestavy místo někoho, kdo tam předtím dvacet zápasů dřel. Ale hlavně bych chtěl říct, že ta doba, než ti hráči přijdou zpátky, je ještě daleko a může nastat spousta věcí – zranění a podobně. Takže je zbytečné se tím teď zabývat a řešit to budeme až podle konkrétní situace.“

Kdy počítáte s nasazením k zápasu u brankáře Petráska?
„To je podobné, měl dlouhou absenci, nějakou dobu už trénuje, dohání manko. Teď podstoupí zápasové vytížení a test v zápasech Mostu a podle toho budou navazovat další kroky.“

Na co se chcete zaměřit v reprezentační přestávce?
„Poprvé, co jsem tady, máme pryč pět hráčů, Hanzla, Pavelku, Januse, Sørvika a Reichela. K tomu další hráči, jako Gerhát, Kokeš, Válek, Stříbrný i jiní, budou nastupovat v Mostě. Takže do neděle budeme nekompletní, budeme to trochu lepit a trénovat hlavně proto, aby se hráči udrželi v tempu. Teprve pak zase můžeme oživit náš systém a zaměřit se na nějaké konkrétní věci."