Klub byl založen jako TSV Weisswasser už v roce 1932 a v roce 1950 se stal zakládajícím členem východoněmecké „nejvyšší soutěže“. V uvozovkách proto, že ji v uzavřené podobě od roku 1970 hrály jen dva celky. Druhým bylo Dynamo Berlín. Oba týmy byly základnou reprezentace NDR.

Po sjednocení Německa byl Weisswasser korektně zařazen do nejvyšší německé soutěže, ale hned z ní sestoupil a od té doby hraje ve druhé bundeslize. Působil také pod názvem Füchse Sachsen.

Vzhledem k politické příbuznosti a geografické blízkosti byli hráči Weisswasseru často litvínovským soupeřem.
Poprvé oba celky změřily síly hned během první sezóny litvínovské příslušnosti k československé elitě, 5. února 1960. V rámci tzv. Interligy vyhráli Němci doma 4:3.

V roce 1978 na turnaji deníku Sovětskij sport v ruské Ufě Litvínov soupeři porážku stejným poměrem oplatil. O rok později na turnaji pro změnu v Berlíně byl znovu úspěšnější protivník poměrem 5:3.

Pak už přišly litvínovské výhry. V letech 1984 a 1985 bylo Dynamo pozváno na první ročníky turnaje O pohár generálního ředitele CHZ. Litvínov vyhrál 9:5 a 5:3.

Další duel se odehrál před dvaceti lety, 8. září 1992 v Litvínově. Přinesl nejvyšší vítězství černožlutým v historii: 13:4. Už po dvou třetinách byl stav 11:2. Branky dávali Čaloun (3), Kysela (2), Pelletier (2), Weiss, Vopat, Machulda, Alinč, Prorok a Kupka.

O rok později vyhrál Litvínov přátelský zápas 7:4, za další rok na turnaji v Berlíně pak vyrovnal nejvyšší výhru poměrem 9:0. V roce 1998 se hrálo v Litvínově a zápas skončil smírně 2:2. V roce 2012 zde výhrou 4:1.

V německém klubu působili v minulosti třeba útočník Kamil Kašťák (1997 – 1999), obránce František Procházka (1995/96) a v poslední době například zadík Lukáš Poživil. Do historie „Lišek“ se zapsal také Josef Ulrych, který zde trénoval.

Aktuálně tým vede Fin Hannu Järvenpää a v kádru má i tři cizince: krajana Parkkonena, Kanaďana Hayese a Čecha Svobodu. České jméno je také Dominik Boháč.

V přípravě na novou sezónu začali Němci porážkou s Eisbärenem Berlín 1:8. Pak si spravili chuť dvakrát s polským Janówem, na jeho ledě vyhráli 2:0 a 10:0.

Probojuje se Verva v sobotu přes "Lišky" do finále?