Širší kádr HCVL se na novou sezónu připravuje na domácím ledě od minulého pondělí a Západočeši budou jeho prvním protivníkem (sparingpartnerem).

Plzeň se s litvínovským soupeřem měří pravidelně už drahně let, poslední desetiletí nepřetržitě coby účastník nejvyšší soutěže. Poměrně časté jsou i letní vzájemné styky v přípravě.

Zatímco Škoda chce navázat na předchozí úspěšný rok a čeká ji také účast v Lize mistrů, Verva se zaměří výhradně na domácí soutěž. Touží v ní po zlepšení a posunu z poslední čtyřky tabulky výš, do play off.

Ve čtvrtek by se fanouškům mohly poprvé představit i některé ze tří nových posil žlutočerných, kterými jsou norský obránce Daniel Sørvik, útočník Richard Nejezchleb (po nemoci) a další forvard, navrátilec Jakub Černý. Tým by měl obléci černé dresy z minulé sezóny a šanci dostanou hlavně hráči širšího kádru.

Předběžná sestava: Petrásek - Sørvik (dnes číslo 4), Sklenička - Frolo, K. Černý - Kokeš, Gula - Šesták - Martynek, Gerhát, J. Černý (20) - Stříbrný, Havlíček, T. Doležal - Šimeček, M. Hanzl (78), Havelka - Jurčík, Válek, J. Doležal. Připraven Janus. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Škoda začala sérii přípravných duelů už v pátek s ruským Jekatěrinburgem. Prohrála 2:6, oba góly zaznamenal Kubalík.
Dalšími protivníky HCŠP budou před startem mistrovských zápasů Piráti Chomutov, Klatovy a Mladá Boleslav.

Na evropském kolbišti přidělil los modrobílému klubu do skupiny norský Stavanger a slovenskou Nitru. Ligu mistrů začnou svěřenci trenéra Michala Straky 20. srpna v Norsku. Zda postoupí do play off budou vědět nejpozději 8. září. Duel prvního kola v Liberci, který se měl hrát jen o den později, odložili Plzeňští na později.

Generálním manažerem klubu je Martin Straka, sportovním Tomáš Vlasák.
Nové posily? Produktivní Kanaďan Yelow Horn ze Znojma, Jakub Koreis, Peter Čerešňák, David Stach.

Naopak modrobílý dres v další sezóně už neobléknou Pitule, Poletín, Bližňák, Kudroč Jeřábek, Hrňa, Sýkora a Chalupa.

Verva začne čtvrtečním zápasem pořad deseti přípravných utkání, z nichž šest odehraje doma. Další zápasy mají dějiště rovněž v dosahu: v Karlových Varech, v Chomutově a dvě na turnaji v Drážďanech.
Už v sobotu přijede pod Krušné hory tým z KHL, tak trochu exotický Medveščak Záhřeb (17:30).

Vstupné na utkání na Hlinkově stadiónu (i to druhé začíná v sobotu v tradičních 17:30 hodin) je jednotné 30 korun.
Také před utkáním lze v pokladně zakoupit permanentní vstupenku.

První příprava - přijede Plzeň - přijďte se podívat a povzbudit!