Tipsport extraliga vstoupí na konci týdne do svého druhého měsíce. Říjen bude pro žlutočerné nejnabitější, čeká je v něm jedenáct zápasů. V prvním budou protivníkem Piráti Chomutov.

Piráti svou pouť předchozím ročníkem zakončili až v semifinále. V předkole play off vyřadili Mladou Boleslav (3:2 na zápasy) a senzačně Třinec (4:2). Teprve v semifinále je zastavil Liberec (2:4).

Letos se Chomutov sérií výher propracoval až do čela tabulky. Do pátku na něj vyzrál jediný soupeř, Vítkovice, a to ještě až v prodloužení.

V pátek Růžičkovi svěřenci neudrželi na uzdě suverénně nejlepší extraligovou defenzívu z Plzně a prohráli 1:4.
Nastoupili v sestavě: Laco – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Rašner, Slovák, Szathmáry – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Růžička, Tomeček – Poletín, Skokan, Koblasa – Chlouba, Hlava.

V srpnové přípravě se oba blízcí rivalové utkali dvakrát s nerozhodnou bilancí 1:1 na zápasy. Tehdy si poprvé proti sobě zahráli bratři Lukešové: nedávný pětatřicátník, litvínovský útočník František a 21-letý chomutovský brankář Štěpán.
Mladík Pirátů se v letošní nejvyšší soutěži zatím do klece nedostal, několik zápasů odchytal v Kadani.

Za oba kluby si v minulosti v nejvyšší soutěži zahráli: Kluc, Chuchel, P. Leška, Kubinčák, D. Hruška, Duda, Zálešák, Jíra, Krstev, J. Straka, Szakál, Trefný…

Verva má doma ze tří zápasů aktivní bilanci dvě výhry a jedna porážka.
Piráti dosud venku ztratili ve čtyřech duelech jediný bod, o který je obrala brněnská Kometa.

Rulíkův tým si přivezl z Mladé Boleslavi nuly, o které - na rozdíl od brankářských čistých kont - nikdo nestojí: nezískal ani bod, nedal ani gól.

"Druhá a třetí třetina v Boleslavi nám nějakým způsobem ukázaly, že jsme schopní hrát, že ten zápas v Třinci mohla být výjimka, a že se začínáme zvedat. Bohužel jsme bez bodu, musíme makat dál," velí kouč Darek Stránský.

Brankář Petrásek aktuálně vévodí extraligovým brankářům co do úspěšnosti zásahů.
Protrhne tým v neděli sérii čtyř porážek?

Ústecký kraj podpořil litvínovský klub na zápasy tleskadly (divákům k dispozici na vchodech A a B).