Utkání s Třincem v 1. a 2. čtvrtině základní části mají změněné pořadatelství a první duel také posunutý termín o den dříve, což HCVL umožňuje odehrát dva zápasy se vzdálenými soupeři jen s jednou cestou a během dvou dnů.

Mezi posledním hokejem doma s Olomoucí a nejbližším dalším v Litvínově uplynou dva týdny, protože v pátek 29. září se ještě Verva vypraví do Mladé Boleslavi a teprve v neděli 1. října přivítá doma Chomutov. Na Hlinkově stadiónu pak bude hrát další dvě neděle za sebou.

Ve Zlíně nastoupí kapitán týmu Michal Trávníček k 900. extraligovému zápasu za Litvínov (celkově ke svému 908. duelu v extralize).

Už čtrnáct zápasů za sebou se Litvínov vracel ze Zlína s porážkou. Změní se to v pátek?
Nejhorší byl ročník 2010/2011, kdy žlutočerní prohráli ve Zlíně 2:10 a 2:7. I v mistrovské sezóně získal Litvínov na Čajkově stadiónu jen bod po výsledcích 5:6 v prodloužení a 2:4. Poslední výhra (2:1) má datum 22. ledna 2010.

Zlín začal sezónu velmi cennou dvoubodovou výhrou ve Vítkovicích, ale pak čtyřikrát v řadě soupeřům podlehl. Přitom v Jihlavě a předtím i nad Libercem vedl ještě na začátku třetí třetiny 2:0.

K lotyšskému střelci Robertsi Bukartsovi, který se výborně osvědčil, přibyl jeho bratr Rihards. Dohromady zatím zaznamenali čtyři asistence, gól ne. Nasbírali dost trestných minut. Tým trápí nedisciplína. Nový manažer Hosták řešil situaci s trenéry i s některými hráči.

Zlín bude v pátek usilovat o první domácí vstřelenou branku. Proti Pardubicím i Kometě vyšel naprázdno (0:2 a 0:4).

Litvínov se na další zápasy připravuje po pondělním volnu od úterý. Teprve v neděli ve třetím zápase doma dostal na ZS Ivana Hlinky první gól.
Venku zatím dal jen jeden, ale k dispozici měl pouze šedesát minut hry v Plzni.
Kolikrát se trefí ve Zlíně?