Po něm tým zůstává na místě, přespí v Hradci a v úterý dopoledne zde absolvuje rozbruslení před druhým zápasem (17:20).

Mužstvo Vervy se na start ve vyřazovací části připravovalo od pondělí 6. března, tedy rovný týden. Výhradně v domácích podmínkách.

Po tréninku hlavního kádru trénovala vždy i skupina hráčů z WSM ligy, z Mostu, Ústí nad Labem (Soukup, Mical) a Přerova (R. Pšurný).
V pátek už jich na ledě pod vedením kouče Darka Stránského bylo (obránců a útočníků) osmnáct…

Když začínal vyřazovací sérii venku, uměl Litvínov často jeden ze dvou zápasů vyhrát a přivézt tak domů kýžený stav 1:1.
Počínaje už Trenčínem v roce 1991, pak Trenčínem v roce 1992, Kladnem v roce 1994... A vždy bylo úspěšné hned první utkání.

V Hradci absentovalo v posledních zápasech několik hráčů základního kádru včetně nejzkušenějšího útočníka Bednáře, ale – podle očekávání – by měli být na play off všichni v pořádku.

Klub rovněž stahuje další hokejisty, z Litoměřic a snad i ze Slavie (Bača, Beránek). O místo v sestavě se ucházejí hráč s fotbalovým jménem Jan Berger a také obránce Petr Štindl, který v Litvínově působil v mistrovské sezóně 2014/2015.
Složení týmu MHK pro první zápas má vykrystalizovat během víkendových tréninků.

Třikrát se do sítě Hradce trefil v letošní sezóně František Lukeš. Neskóroval až v posledním vzájemném zápase 5. února, který jediný Mountfield vyhrál. V něm dvěma góly zazářil Kanaďan Pickard.
Aktuální sezónní bilance na body je 7:5 pro Litvínov.

Bude pro vás série s Hradcem pikantní vzhledem k vašemu nedávnému působení tam? Otázka míří na zadáka Vervy Karla Pilaře.
„Bude, většinou to tak bývá… Neodcházel jsem v dobrém, tedy přesněji – loučili jsme se v dobrém, ale nechtěl jsem odcházet,“ říká obránce, který v prosinci oslaví čtyřicáté narozeniny.

„V hokejovém životě člověk musí počítat se vším. Stává se to, i když trochu překvapený jsem tím odchodem byl. Teď jsem rád, že jsem tady a moc se těším na zápasy.“

„Jaký je Hradec soupeř? Je to kompaktní tým, dobré jádro kluků, v klubu jsou finance. Na čtvrtém místě letos i předtím vysoko v tabulce neskončili náhodou. Určitě těžký soupeř.

Mají silové útočníky, hodně chodí do branky. Snaží se o jednoduchý, silový - takový „play off" - hokej“, s Jarůškem, Pickardem a dalšími. A k tomu chytrost „Bedýnky“ (Bednáře). Budeme se snažit na to dobře připravit.“

"Na play off se těším, je to vrchol sezóny. Hokej se hraje pro lidi a na tyhle zápasy jich chodí nejvíc," uzavírá zadák, který v Litvínově ve dvaceti zápasech už pětkrát skóroval.