HC VERVA Litvínov se dnes po dvoudenním volnu začal připravovat na čtvrtfinále.
Je pravděpodobné, že všichni hráči, kteří si ze základní části odnesli nějaké šrámy, budou do startu vyřazovací části v pořádku.
Ve druhé partě se zvlášť připravovali hlavně další hráči širšího kádru HCVL, kteří pro play off připadají v úvahu (z Mostu, juniorky...).
Momentky z tréninku a další informace najdete ve fotogalerii pod článkem.

Litvínovské zajímavosti základní části

Naposledy se několika body vrátíme k - pro Litvínov výjimečně úspěšné - základní části TELH.

1. Venku. Poprvé od sezóny 1995/96 dosáhl tým aktivní bilance na kluzištích soupeřů: 12 – 3 – 3 – 8.
I aktivního skóre 74:71.

2. Doma. Verva prohrála za celou základní část jen pětkrát z 26 zápasů!
Bilance: 18 – 3 – 0 – 5. Vítězně se tedy zvonilo 21x!
Tady je klubový rekord skoro nepřekonatelný, v ročníku 1983/84 vyhrál Litvínov dvacet z tehdejších 22 zápasů (zbylé dva remizoval).

3. Útok, obrana. Verva měla v soutěži třetí nejlepší útok.
Na to byli fanoušci u žlutočerných barev v úspěšných letech minulosti docela zvyklí. Ale na druhou nejlepší obranu ne!
První Třinec dostal jen o tři góly méně.

4. Diváci. Průměrná návštěva na jedno utkání v Litvínově dosáhla hodnoty 5230 diváků, což je pátý nejvyšší počet v soutěži. Přesto, že je Litvínov nejmenším extraligovým městem.

A jedna perlička na závěr: poprvé se měnilo číslo hráče během základní části. Zbyněk Sklenička ochotně přepustil svou "88" Jakubu Petružálkovi po jeho příchodu v listopadu minulého roku. Ten to velmi ocenil.
----------------------------------------------------------------------------------------
Otec jednoho litvínovského hráče autorovi tohoto článku v pondělí (a dnes znovu) kladl na srdce: „Těch 105 bodů prosím tě někam pořádně zapiš... To je neuvěřitelný výkon.“
Tak tedy znovu zapisujeme a zdůrazňujeme, protože číslo je to opravdu úctyhodné. Překonat klubový rekord najednou o 19 bodů se nepovede každý rok.

Tímto je základní část za námi, play off a vyvrcholení sezóny před námi!
V anketě na těchto stránkách si 46 procent jejích účastníků přálo za soupeře pro Litvínov Pardubice, 32 procent Plzeň a 22 procent Vítkovice. Tato tajenka se začne rozplétat dnes.

Předprodej vstupenek k stání by měl v pokladně ZS začít tak jako jindy den před prvním utkáním, tedy ve čtvrtek 12. března (hraje se 13. 3. a 14. 3.). Prodávat se bude lístky na oba zápasy.
Na ticketportalu se lístky objeví po oznámení, zejména času zápasů a soupeře (zatím není známo).