Navýšení současného pětibodového náskoku na osm bodů nebo jeho snížení až na dva body?
Tak se může změnit odstup Vervy na jejího středečního soupeře, hradecký Mountfield.
Poprvé na hokej po přestávce!

V netradiční den v týdnu přijede pod Krušné hory jeden ze dvou východočeských účastníků nejvyšší soutěže.
Momentálně ten lepší: královéhradecký Mountfield.

Oba celky dělí v tabulce dvě místa a pět bodů v litvínovský prospěch. Utká se druhý se čtvrtým, už to je dostatečnou pozvánkou do hlediště.
Ale ještě důležitější je pro žlutočerné fakt, že už v 19. kole mohou pokořit hranici 40 získaných bodů.

Mountfield HK, jak zní oficiální název týmu trenérů Petera Draisaitla a ex-litvínovského asistenta Jiřího Kučery, si vedl dobře v základní části loni coby (skoro)nováček. A vede si v ní dobře i letos.
V ročníku 2013/14 skončil pátý (vypadl pak ve čtvrtfinále), letos mu patří ještě o příčku lepší postavení.

Z hráčů se o to nejvíce starají již dvacetibodoví útočníci Kudrna a Mertl, v brance pak jednička Pavel Kantor.
Z obránců už má dvouciferný výsledek v produktivitě Tomáš Slovák.

Obránci Jank a Pláněk a útočník Dej z kádru Mountfieldu si v extraligové přestávce zahráli za národní výběry. První dva za omlazený český trenéra Růžičky, kde byli spoluhráči brankáře Francouze. Třetí pak za první slovenský celek kouče Vůjtka.

Fanoušci MHK v dlouhé sezóně nejostřeji sledují výsledky svého klubu ve východočeském derby s Pardubicemi. Letos Hradec doma zvítězil 3:2 a venku podlehl 2:5. V tabulce je nyní před „Pojišťováky“, o jediný bod.

První vzájemný duel v této sezóně vyhrál Litvínov v září v Hradci 2:1.
Ve středu by už mohl představit i novou akvizici, obránce Tomáše Frola, kterého klub získal vzhledem k dlouhodobému zranění zadáků Guly a Skleničky a potřebě nahradit jejich důraznou hru fyzicky disponovaným zadákem (viz předchozí článek).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Doplněno 12. 11.: Tomáš Frolo se ve středu v sestavě ještě neobjeví, kromě Guly a Skleničky chybí v sestavě také zraněný Robin Hanzl. Francouzovi bude krýt záda Soukup, doma opět nastoupí Šlégr. Připraveno bude sedm obránců včetně Baránka.
V pátek se Verva představí ve Zlíně.