Ještě HCVL nevstoupil do druhé čtvrtiny a už bude mít rozehranou třetí. Jde o zápas 32. kola základní části Tipsport extraligy, který měl původní termín 26. prosince.

V šesti posledních zápasech dokázali bodovat hráči královéhradeckého Mountfieldu, z toho čtyři vyhráli. Ten poslední v neděli s chomutovskými Piráty za tři body. Tím vlastně pomohli svému úternímu soupeři na lichotivé třetí místo v tabulce.

Jaroslav Bednář, který v listopadu oslaví 40. narozeniny, je se svou technikou hole a bruslením stále velmi platným členem kádru. Aktuálně se dělí o první místo klubové produktivity (4+10) s posilou Richardem Jarůškem (7+7), nejlepším střelcem mužstva.

Bodová šňůra MHK z posledního půltuctu zápasů (pět ze šesti se prodlužovalo) pomohla Hradci z devátého na sedmé místo. Na Litvínov ztrácí aktuálně pět bodů.

Prodlužoval se i první vzájemný duel na Hlinkově stadiónu 23. září. Rozhodl ho až Hanzlův samostatný nájezd (3:2sn).

Verva? Po 7. kole šest bodů, po 13. kole 24 bodů!
Finiš – vlastně spíš celá druhá polovina první čtvrtiny – byly z pohledu týmu opravdu vydařené.

Úspěchy mužstva vytáhnou nahoru i jednotlivce (a naopak). Vysoko v extraligovém bodování se pohybují útočníci Lukeš a Hübl. Brankář Janus už stíhá v hodnocení gólmanů prvního Hrubce z Třince.

Ale je to stále jen vykročení správným směrem. V sezóně 2007/2008 Litvínov po 18. kole vedl ligu a nakonec vůbec nepostoupil do play off. Proto je třetí příčka hlavně povzbuzením, průběžné umístění samo o sobě mnoho neznamená. Body jsou hlavní.
Zbývá jich na jistotu „desítky“ získat 51...

Důvodů posledních dobrých výkonů a výsledků najdeme povícero, u jednoho bychom se ale chtěli zastavit.
Za posledních 120 minut hry inkasoval tým jen šest trestných minut, dvě v zápase s Libercem a čtyři v utkání s Pardubicemi. Mezi tento fakt a jen dva inkasované góly (a pět získaných bodů) lze téměř položit rovnítko. Často vyhrává ten, kdo je disciplinovanější.

Na marodce byli v neděli Petrásek, Frolo a Martynek. Do hry se vrátili Kubát, Pavlík a Nejezchleb, ten se však v první třetině zranil a musel odstoupit s vážnějším zraněním. Aktuálně je po operaci a v nejbližších týdnech týmu nepomůže. Dlouhodobější je také Martynkova absence, zotavuje se z nemoci.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Po úterní předehrávce Verva v pátek vstoupí proti Olomouci do druhé čtvrtiny. Opět doma. Sérii pěti zápasů začala v tabulce pravdy na +4 bodech a dosud z nich ztratila jediný. Jen tak dál…