To je povzbuzující, zejména bude-li pokračovat vyprazdňování marodky.
Existuje naděje na start už v tomto týdnu u Robina Hanzla, možná i u někoho dalšího. Do hry už se vrátili Janus, Kubát a Frolo, blízko je zdá se šance nasadit do hry Martynka, který již nastoupil v Mostě.

„Marodka? Už je to lepší, ale nebylo jednoduché hrát třeba s Libercem nebo se Spartou prakticky jen na tři formace. V nohách jsme to cítili,“ řekl muž posledního utkání (2+2) František Lukeš.

Z minulého víkendu vytěžil Litvínov jen dva body, což se mu v sezóně stalo prakticky výjimečně. Nepovedly se závěry obou zápasů.

V Liberci hrál tým sedm minut před koncem nerozhodně 1:1, měl výhodu přesilovky a prohrál.
S Pardubicemi neudržel ve třetí třetině dvoubrankový náskok. Nakonec zachránil aspoň prodloužení.

Střelecky nejlepší zápas kariéry odehrál Ondřej Jurčík (2 góly). Čtyřmi body se blýskl František Lukeš, aktuálně nejproduktivnější hráč mužstva s 34 body (15+19), který v produktivitě celé Tipsport extraligy poskočil už na páté místo. Na prvního chomutovského Vondrku ztrácí jen tři body.

Na Lukešově příkladu lze ilustrovat, jak paradoxní duel Verva v neděli odpoledne sehrála, Lukeš byl kromě čtyř gólů svého týmu i u branky soupeře na 2:1.

„Stane se to, hrál jsem puk vkleče u mantinelu a místo abych nahrál na metr Froličovi jsem asi zbytečně vymýšlel a chtěl založit útok. Byla z toho chyba, toho hráče jsem vůbec neviděl. I Pavlík mi pak říkal, že o něm nevěděl,“ uvedl k Redenbachem zachycené přihrávce.

Paradox 1: Litvínov vyhrál a poskočil na třetí místo – ale zároveň smutnil za ztraceným dvougólovým náskokem.
Paradox 2: Pardubice jako předposlední tým i přes nepříznivý průběh zápasu bodovaly na ledě čtvrtého mužstva tabulky – ale zároveň smutnily po porážce v prodloužení a poklesu v pořadí znovu po čase až na poslední místo. V klubu jsou na spadnutí změny ve sportovním vedení organizace a snad i týmu.

Výpadky se nevyhnou nikomu, viz poslední výsledky Brna a Třince. Rozhodující bude až finiš.

Verva se poprvé od 22. prosince posunula na bronzový stupínek. Přesto ji o splnění cíle, vzhledem k velmi dobrým výsledkům v první polovině soutěže redukovaném na přímý postup do čtvrtfinále, čeká tuhý boj.

Posuďte sami: na čtvrtou Kometu mají Rulíkovi svěřenci náskok jeden bod, na pátou Spartu čtyři body (Sparta má ale o dva odehrané zápasy méně). Na šestý Hradec Králové sedm bodů (Hradec má ale o tři zápasy méně), na sedmý Chomutov osm bodů (Chomutov má o jeden zápas méně).

Úterní dohrávka 39. kola Hradec – Chomutov má pro Vervu půvab v tom, že jeden z jejích soupeřů (možná oba) určitě ztratí.

A pak, jsou to vesměs příjemné starosti, motivující a nesrovnatelné s těmi, co měl Litvínov touto dobou loni.

Kdy si žlutočerní zajistí definitivně účast v play off (mají na něj, tj. na 11. místo, nyní náskok 19 bodů) a z jaké pozice do něj vstoupí, o tom všem rozhodne až posledních třináct zápasů. Obrovská porce uvážíme-li, že pro každý tým je v sázce ještě minimálně 39 bodů.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
O dalším víkendu se Verva představí dvakrát proti týmům z oblasti okolo desáté příčky.
V pátek doma proti Olomouci (17:30) a v neděli zamíří k televiznímu zápasu do Zlína (17:20).