Dosavadní bilance je zatím lepší, než kdokoli čekal.
Průměr vstřelených branek 4,00 na zápas a obdržených jen 1,43. To je něco.
Sedm vyhraných zápasů v řadě, neporazitelnost a vedení v tabulce s 19 body, to je ještě víc.
Nejlepší přesilovky v soutěži a cenných sedm kladných bodů v tabulce pravdy, to také není k zahození.

Jasně, stále je to jen začátek. První čtvrtina se teprve v neděli zlomila do své druhé poloviny.
Nebýt vyrovnání při power play v Plzni, nebýt otočení stavu 0:2 s Třincem deset minut před koncem, nebýt vítězné branky v Boleslavi v čase 59:46, nemuselo být všechno takové.
Ale ve výše uvedeném je zároveň skryto jedno – povede-li se tolikrát otočit zápas a sedmkrát za sebou vyhrát, už to slovem náhoda odbýt nelze.

Vydařený podzim absolvoval Litvínov v nejvyšší soutěže už mnohokrát. Často ale po něm přišel pád. V ročníku 2006/7 po 18. kole vedli žlutočerní ligu a přece pak vůbec nehráli play off. Skončili až dvanáctí.

I proto se teď často ozývají pokorná slova o držení se při zemi, neuspokojení se, pracovitosti.
MUSÍME takhle dál pokračovat zápas od zápasu, NESMÍME nic podcenit…
První záruka toho, aby body přibývaly i nadále.

Přesto, že v malém městě je obtížnější pokoru si udržet než třeba v Praze.
„Kam přijdeme, lidé nás chválí. Je to příjemné, ale víme, že to zas tak moc neznamená,“ řekl Zbyněk Sklenička
„O vedení v tabulce se moc nebavíme, snažíme se vždycky odehrát co nejlépe dané utkání,“ doplňuje František Lukeš. „Já osobně si doma spíš pustím film, než tabulku na teletextu. Bruslíme, nic nevypustíme, to je důležité.“

„Jsme dobře připravení od trenérů. Na ledě si pomáháme a snažíme se dodržovat taktiku,“ dodává Jakub Šrámek, který v neděli zapsal už svůj druhý extraligový gól. První byl kuriózní, brankář Mladé Boleslavi přestal hrát a mladý litvínovský forvard, který je nasazovaný i na přesilovky, toho využil. Druhá branka mu byla původně přiznána po střele obránce Guly proti Brnu, ale Jakub sportovně přiznal, že puk netečoval. V neděli Šrámek gólově završil parádní kombinaci s Hanzlem a Martynkem.

Ve Sportu vyšly minulý týden ve středu o klubu tři strany, včetně té, kde byly aktuální dresy HCVL módní policistkou Jágrovou vyhodnoceny jako nejlepší v Tipsport extralize (dostaly 90 procent). Do minulého HDP (Hokej den poté) obdržel pozvánku Robin Hanzl, do posledního Pavel Francouz. Zájem novinářů o zápasy a hráče je nyní skoro dvojnásobný.

Do zajištění účasti v play off zbývá získat ještě mnoho bodů, ale těch současných „skorodvacet“ už Litvínovu nikdo nevezme.
Žádný cíl zůstat na prvním místě není, ale držet se co nejdál od nebezpečných tabulkových vod ano. Co z toho bude, uvidí se na konci.

Litvínov teď čekají dva trochu zvláštní týdny, za čtrnáct dní odehraje jen dva zápasy. Oba doma – v neděli s Olomoucí a další neděli s Libercem. Páteční duely v Praze se Slavií, resp. v Ostravě s Vítkovicemi byly již dříve odloženy (Slavia na 28. 10., resp. Vítkovice na 21. 10.) z důvodu obsazenosti arén soupeřů. I proto mohli hráči dostat nezvyklé dva (zasloužené) dny volna. Připravovat se znovu začnou ve středu. Zato potom bude mít HCVL program nabitý, od 14. do 31. října sehraje za osmnáct dní osm utkání.