(Foto: v posledních třech domácích zápasech se litvínovští fanoušci mohli radovat z výhry)

Mužstvo v neděli v Brně, kde mělo na marodce pět hráčů (Lukeš po zranění a čtyři kvůli nemoci) uzavřelo své účinkování v prvních 26 kolech základní části.

Ve druhé čtvrtině získalo slušných 22 bodů. Z té první si ale stále s sebou táhne manko v podobě devíti porážek v řadě a zisku jen 9 bodů.

Poslední dva zápasy venku týmu nevyšly (0 bodů, skóre 2:11), přesto právě zde došlo v odvetném kole soutěže ke zlepšení. Ve druhé čtvrtině mělo mužstvo mimo Litvínov dokonce aktivní bilanci: 5 zápasů, 2 – 1 – 0 – 2.

Únik z posledních dvou příček tabulky nepřinesly ani čtyři výhry z posledních šesti zápasů (zisk 11 bodů z 18 možných). Pořadí je ale tak našlapané (sedmý celek od třináctého dělí pouhé čtyři body), že šanci výrazně vylepšit svou pozici má každý tým z konce tabulky.

Brankáři
Do dvaadvaceti z dosavadních 26 utkání zasáhl Michael Petrásek a dlouhodobě si vede dobře: navzdory současnému postavení mužstva je v hodnocení extraligových gólmanů podle úspěšnosti zásahů na čtvrtém místě.
Pavel Kantor plní roli dvojky, nastoupil zatím pětkrát. V neděli v Brně poprvé po měsíci a půl vzhledem k Petráskově onemocnění.
Po třech letech si znovu v extralize v neděli zachytal i Jakub Soukup, působící v Ústí.

Obrana, defenzíva
Nejhorší co do počtu obdržených gólů je Liberec. Prakticky na stejné úrovni s Litvínovem (přihlíženo i k počtu odehraných zápasů) jsou potom Jihlava, Chomutov a Pardubice.

Útok, ofenzíva
Už není nejhorší v soutěži, ale přeskočil jen poslední Jihlavu. I týmy, které odehrály o zápas méně, nastřílely s výjimkou Dukly více gólů než Verva. Litvínovu stále schází výraznější kanonýr, nejlepší Jakub Černý nastřílel šest branek, což ho v soutěži řadí až na 46. místo.

Produktivita
Nejproduktivnější hráč? To se vlastně musíme vrátit do obrany. Kanadské bodování týmu vede obránce Karel Kubát se 14 body (4+10), čtvrtý nejproduktivnější zadák Tipsport extraligy. Bodoval v devíti z posledních deseti utkání.
Nebýt zranění 29. října v Olomouci, vedl by pravděpodobně produktivitu František Lukeš (nyní 4+10).

Program
Za dvanáct dní po reprezentační přestávce odehrál tým šest zápasů. Do té prosincové jej čekají ještě čtyři, z toho tři venku.
Ty nejbližší: v pátek na ledě první Plzně a v neděli „šestibodové“ utkání v Liberci.

Teď v úterý a ve středu má Tipsport extraliga na programu dvě dohrávky (út: Olomouc - Pardubice, st: Zlín - Chomutov) a dvě předehrávky: (st: Hradec - Boleslav a Brno - Třinec).