Na začátku pondělního utkání jakoby Litvínov po dvanáctidenní pauze trochu chytal zápasové tempo. Ve druhé minutě „hasící“ faul Gerháta, v osmé inkasovaný gól.
Bednář je v každém utkání na ledě znát a i když tentokrát nastoupil po delší pauze kvůli doléčování a snad i odpočinku, nádherně připravil šanci spoluhráči Kukumbergovi.

Verva ale oproti základní části přepnula na vyšší level, i když někteří hráči (Válek, M. Hanzl, Sørvik) naskočili do prvního seniorského českého play off.

Válek se prezentoval skvěle. Jeho gól v 19. minutě nebyl rozhodující, ale klíčový asi ano. Vyrovnáním postavil mužstvo na nohy.

Ve druhé třetině předvedla Verva výborný výkon: Hradec pustila k pouhým třem střelám! Tuto část mohl tým vyhrát víc než 1:0, přesto rozhodla.

Zabrali hlavně zkušení. Pravým „play off“ výkonem se prezentovala první formace, nejlepším mužem na ledě byl František Lukeš. V oslabení vstřelil klíčový gól, při další gólové šanci byl faulován, v jiné těsně přestřelil, v další hledal volného Martynka, v předposlední minutě mohl zápas čtvrtým gólem rozhodnout…

Často vycházela spolupráce s Hüblem a také Martynkem, který dal zajímavý gól. Situace jako přes kopírák z 50. kola na Spartě: Pilař přes dvě třetiny kluziště trefuje branku soupeře jedovatou střelou, brankář chybuje, jen vyráží a u puku je první hráč soupeře. V Praze to byl Hořava, v Hradci úspěšně zakončil Martynek.

Stejně jako koncentrovaný brankář "Jaro" Janus zvládl z jeho kolegů první zápas play off jen brněnský Čiliak (93,75 procenta úspěšnosti zásahů). Lépe nikdo. V poslední třetině kryl Janus dvacet ran na branku!

Přes všechna radostná pozitiva je to jen úvodní krok. Že má Litvínov pro dnešní odvetu splněno? Kdepak, tak to nelze brát. V play off je splněno až v případě postupu.

Mezinárodní tým Hradce, v kádru se Slovincem, Lotyšem, Američanem, Kanaďanem a šesti Slováky, je těžký protivník a bude burcovat síly. Zburcuje je dnes znovu i tým HCVL?

Tentokrát v 17:20!