Vývoj směrem k lepšímu? Snad ano, ale kýžený bodový efekt zatím nepřišel.

Ještě v poslední minutě nedělního derby zápasu ostřelovali hráči v černém v přesilovce a při hře bez brankáře chomutovského gólmana Laca, ale vyrovnání se nedočkali.

Byl to zvláštní zápas. Michael Petrásek v něm čelil pouhým čtrnácti střelám, což je nejmenší počet minimálně v novodobé historii klubu. Přesto paradoxně jeho tým prohrál.

„Je to stále stejné. V oslabení dostaneme gól, sami pak ani ty vyložené šance neproměníme a nemůžeme se z toho vyhrabat. Jinak jsme dnes myslím nepodali špatný výkon, ale sráží nás neproduktivita a někdy taky zbytečné fauly,“ řekl po zápase útočník Jakub Černý, s třemi góly nejlepší střelec mužstva.

Tým v neděli popáté za sebou prohrál. Společným jmenovatelem porážek byl třeba fakt, že pokaždé inkasoval v zápase jako první. A také už v pěti utkáních nevyužil ani jedinou přesilovku.

V utkání se hodně jiskřilo, sudí udělili celkem osmnáct trestů (8:10). HCVL po zápase podal podnět k dodatečnému potrestání dvou chomutovských hráčů (více v Aktualitách).

Nyní jedenáctá Jihlava venku a pak aktuálně poslední Pardubice doma, to je program Vervy o nejbližším víkendu. V úterý její hráče čeká dohrávka 4. kola v Praze se Spartou.

„Pět porážek v řadě je dost, ale v osmém zápase se sezóna nerozhoduje. Musíme bojovat dál a věřit, že to přijde,“ burcuje forvard Černý.

Podaří se mužstvu zastavit sérii porážek?