I mladší pamětníci vzpomenou na zápas na Kladně 5. března 2002. Odjely tam tři autobusy, a i když psychická výhoda měla být na straně domácích, litvínovský kotel se nakonec vyrovnal kladenskému. Litvínov vyhrál 2:1 a vyhnul se baráži.
Teď ji hraje a v úterý večer došlo k podobnému semknutí.

Porážka Vervy by znamenala čtyřbodovou ztrátu na záchranu dvě kola před koncem a tedy hlavně fakt, že už by tým neměl svůj osud ve svých rukou.

Asi právě proto odhodili diváci po druhé třetině strasti, starosti a nevraživosti, zapomněli na zklamání z této sezóny a vidouce po druhé přestávce zvýšené nasazení a zlepšený výkon svého mužstva, fandili jako jeden muž! Po výzvách hlasatele ti fandící ještě přidali (i když už se to zdálo nemožné), a ti poslední mlčící se přidali. Ligu padnout nenecháme!

Zdálo se, že je jen otázkou času, než se ta Energie (nemyslíme tu karlovarskou, jen té litvínovské bylo tolik, že se k ní malé písmeno prostě nehodí), přeleje na ledovou plochu. Mužstvo vysílalo čím dál silnější signál: Ty body nám nevezmete!

Byl to v litvínovském podání nakonec slovenský večer, obrat skóre zařídili Mikúš a Gerhát.
A Kantorův! Až jeho zákroky v posledních vteřinách zápasu daly na výhru HCVL rozhodující tečku.
Na tribunách pak byly i slzy štěstí. To byla atmosféra, to byl zvrat!

Vztahy mezi fandy Dukly a Vervy jsou dobré a dobré byly i před úterním zápasem, během něj (a věříme, že i po něm).

„Dostanu se do sektoru hostí, nebude plný? Nebojte se, s námi žádné problémy nebudou, jako s vašimi v neděli Jihlavě, normálně jsme se bavili,“ říkal v pondělí do telefonu muž, který se slušně představil i přiznal k tomu, komu fandí.

Po 10. kole se Litvínov poprvé po pěti kolech vrátil v tabulce na postupovou pozici.
Druhý je i v tabulce pravdy: 1. Karlovy Vary +4 body, 2. Litvínov 0 bodů, 3. Jihlava -2 body, 4. Kladno -2 body.

Pokud v posledních dvou kolech neztratí HCVL víc než jeden bod na Jihlavu a víc než dva body na Kladno, zachrání se.
Jedna bitva vyhraná, jede se dál, hokejová válka pokračuje!
Jde o to, aby až se dohraje poslední 70. mistrovský zápas žlutočerných v této sezóně, byl v neděli večer v Litvínově radost.
--------------------------------------
V pátek míří Verva na led Karlových Varů (18:00) a Kladno hostí Jihlavu.
Energie ještě není zachráněná, všechny ostatní týmy mají stále také šanci.

V neděli v 16 hodin nastoupí v Litvínově na led Kladno.
Bude vyprodáno?